Back to Top

Świąteczny kiermasz

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia został zorganizowany w naszej szkole świąteczny kiermasz. Uczniowie podczas zajęć świetlicy środowiskowej wykonali ozdoby świąteczne takie jak: makaronowe choinki i aniołki, bombki wykonane metodą quillingu oraz aniołki i szopki z gipsu. W 2012 roku najwięcej pracy i "serca" w przygotowanie ozdób włożyły: Oliwia Nieć, Karolina Cabak, Zuzanna Nieć, Monika Cabak, Daria Kołacz. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem p. Doroty Rolki.

ANIELSKI KONKURS

W grudniu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze  ANIOŁKI wykonane przez uczniów klas 0-VI. Jury w składzie: p. wicedyrektor Marzena Zaprzelska, p. Ewa Chomiczewska i p. K. Zabrzyńska przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas 0-III

I miejsce: Klimczak Katarzyna kl.Ia

II miejsce: Zaprzelska Julia kl. Ia

III miejsce: Radzik Patryk kl. IIIa

Wyróżnienia: Rolka Zofia kl. 0, Polański Jan kl.0, Kuchnia Patryk kl.Ia

Czytaj więcej: ANIELSKI KONKURS

Spotkanie z wężami

W dniu 19 grudnia na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły mogli oglądać i podziwiać egzotyczne węże. O trybie życia gadów opowiadała pani Małgorzata Popiel z Agencji Impresaryjno - Artystycznej KLAPS- ART z Krakowa. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy opiekować się gadami i które gatunki są niebezpieczne. Niektórych z prezentowanych węży można było dotknąć. Było to niezwykłe doświadczenie dla naszych uczniów.

KONKURS IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

 

       6 grudnia odbył się w naszej szkole IX konkurs im. św. Franciszka z Asyżu: Turniej wiedzy PRZYJACIELE NAJMNIEJSZYCH.  Celem turnieju było: poznanie życia  i działalności św. Franciszka z Asyżu i Janusza Korczaka, uwrażliwienie uczniów na przesłanie Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją” oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji.

Czytaj więcej: KONKURS IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez klasę VIa pod kierunkiem p. Mariusza Ropczyńskiego. Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali pieśni. W tak ważną uroczystość włączyli się również uczniowie klas I-III, którzy recytowali wiersze o Ojczyźnie. 

Wycieczka do Krynicy

18 października odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszych i trzecich do Krynicy. Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "Baśnie Pana Andersena" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji. Spektakl dostarczył uczniom wielu radosnych przeżyć emocjonalnych. Z zachwytem śledzili losy  bohaterów baśni oraz aktywnie uczestniczyli w sztuce teatralnej. Opiekunami wycieczki były: p. B. Świgut, p. K. Zabrzyńska, p. M. Zaprzelska, p. A. Pawlikowska Raczek, p. A. Łukasik.

Święto KEN

15 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Va i Vb pod kierunkiem p. Iwony Wilk przedstawili okolicznościowy program artystyczny. W tym dniu uczniowie składali podziękowanie i życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom.

Czytaj więcej: Święto KEN

Strona 25 z 26