Back to Top

ANIELSKI KONKURS

W grudniu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze  ANIOŁKI wykonane przez uczniów klas 0-VI. Jury w składzie: p. wicedyrektor Marzena Zaprzelska, p. Ewa Chomiczewska i p. K. Zabrzyńska przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas 0-III

I miejsce: Klimczak Katarzyna kl.Ia

II miejsce: Zaprzelska Julia kl. Ia

III miejsce: Radzik Patryk kl. IIIa

Wyróżnienia: Rolka Zofia kl. 0, Polański Jan kl.0, Kuchnia Patryk kl.Ia

Czytaj więcej: ANIELSKI KONKURS

Spotkanie z wężami

W dniu 19 grudnia na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły mogli oglądać i podziwiać egzotyczne węże. O trybie życia gadów opowiadała pani Małgorzata Popiel z Agencji Impresaryjno - Artystycznej KLAPS- ART z Krakowa. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy opiekować się gadami i które gatunki są niebezpieczne. Niektórych z prezentowanych węży można było dotknąć. Było to niezwykłe doświadczenie dla naszych uczniów.

KONKURS IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

 

       6 grudnia odbył się w naszej szkole IX konkurs im. św. Franciszka z Asyżu: Turniej wiedzy PRZYJACIELE NAJMNIEJSZYCH.  Celem turnieju było: poznanie życia  i działalności św. Franciszka z Asyżu i Janusza Korczaka, uwrażliwienie uczniów na przesłanie Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją” oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji.

Czytaj więcej: KONKURS IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez klasę VIa pod kierunkiem p. Mariusza Ropczyńskiego. Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali pieśni. W tak ważną uroczystość włączyli się również uczniowie klas I-III, którzy recytowali wiersze o Ojczyźnie. 

Wycieczka do Krynicy

18 października odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszych i trzecich do Krynicy. Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "Baśnie Pana Andersena" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji. Spektakl dostarczył uczniom wielu radosnych przeżyć emocjonalnych. Z zachwytem śledzili losy  bohaterów baśni oraz aktywnie uczestniczyli w sztuce teatralnej. Opiekunami wycieczki były: p. B. Świgut, p. K. Zabrzyńska, p. M. Zaprzelska, p. A. Pawlikowska Raczek, p. A. Łukasik.

Święto KEN

15 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Va i Vb pod kierunkiem p. Iwony Wilk przedstawili okolicznościowy program artystyczny. W tym dniu uczniowie składali podziękowanie i życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom.

Czytaj więcej: Święto KEN

Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

11 października 2012 roku w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odbyło się Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla. Celebrował ją Ks. Biskup Andrzej Jeż. On też wygłosił homilię. Po mszy  świętej poczty sztandarowe i zaproszeni goście przy akompaniamencie szkolnej orkiestry dętej przemaszerowali do budynku szkoły. Następnie goście obejrzeli program artystyczny zatytułowany "Zanurzeni w refleksji nad Bogiem, człowiekiem i światem" oraz prezentację multimedialną "Idzie nowych ludzi plemię". Na zakończenie uroczystości wszyscy wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu szkolnej orkiestry dętej. Następnie goście zwiedzali Izbę Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wpisywali się do pamiątkowej księgi. W uroczystości wzięły udział 32 delegacje szkół z pocztami sztandarowymi. Naszą szkołę w tym spotkaniu reprezentowali: p. wicedyrektor szkoły Marzena Zaprzelska, p. Ewa Chomiczewska, p. Bożena Świgut oraz uczniowie Monika Cabak, Gabriela Wontorczyk i Maciej Kłębczyk.

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

Święto Szkoły

 4 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Szkoły.  Rozpoczęła się ona Mszą świętą, którą celebrował ks. proboszcz Andrzej Fik. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście udali się do szkoły na uroczystą akademię. W uroczystości wzięli udział:p. Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Celina Cempa, ksiądz Andrzej Fik, p.Stanisław Brożek, p. Barbara Bogdańska, p. Marek Stanisz, p. Stanisław Chomiczewski, p. Dorota Walczyk, p. Lidia i Jerzy Chronowscy oraz emerytowani nauczyciele: p. Elżbieta Hasior, p. M. Rodak, p. Anna Cebula, p. Władysław Kulpa i p. Stanisław Szczechowicz. Pani wicedyrektor szkoły Marzena Zaprzelska przedstawiła podstawowe działania wychowawcze  i edukacyjne szkoły oraz podsumowała osiągnięcia uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła, że w pracy wychowawczej korzystamy z nauki i czerpiemy wzór z patrona szkoły - św. Franciszka z Asyżu. Następnie   ogłosiła  wyniki konkursów organizowanych w szkole z okazji Święta Szkoły.

Czytaj więcej: Święto Szkoły

Strona 26 z 27