Back to Top

Święto KEN

15 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Va i Vb pod kierunkiem p. Iwony Wilk przedstawili okolicznościowy program artystyczny. W tym dniu uczniowie składali podziękowanie i życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom.

Czytaj więcej: Święto KEN

Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

11 października 2012 roku w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odbyło się Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla. Celebrował ją Ks. Biskup Andrzej Jeż. On też wygłosił homilię. Po mszy  świętej poczty sztandarowe i zaproszeni goście przy akompaniamencie szkolnej orkiestry dętej przemaszerowali do budynku szkoły. Następnie goście obejrzeli program artystyczny zatytułowany "Zanurzeni w refleksji nad Bogiem, człowiekiem i światem" oraz prezentację multimedialną "Idzie nowych ludzi plemię". Na zakończenie uroczystości wszyscy wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu szkolnej orkiestry dętej. Następnie goście zwiedzali Izbę Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wpisywali się do pamiątkowej księgi. W uroczystości wzięły udział 32 delegacje szkół z pocztami sztandarowymi. Naszą szkołę w tym spotkaniu reprezentowali: p. wicedyrektor szkoły Marzena Zaprzelska, p. Ewa Chomiczewska, p. Bożena Świgut oraz uczniowie Monika Cabak, Gabriela Wontorczyk i Maciej Kłębczyk.

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

Święto Szkoły

 4 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Szkoły.  Rozpoczęła się ona Mszą świętą, którą celebrował ks. proboszcz Andrzej Fik. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście udali się do szkoły na uroczystą akademię. W uroczystości wzięli udział:p. Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Celina Cempa, ksiądz Andrzej Fik, p.Stanisław Brożek, p. Barbara Bogdańska, p. Marek Stanisz, p. Stanisław Chomiczewski, p. Dorota Walczyk, p. Lidia i Jerzy Chronowscy oraz emerytowani nauczyciele: p. Elżbieta Hasior, p. M. Rodak, p. Anna Cebula, p. Władysław Kulpa i p. Stanisław Szczechowicz. Pani wicedyrektor szkoły Marzena Zaprzelska przedstawiła podstawowe działania wychowawcze  i edukacyjne szkoły oraz podsumowała osiągnięcia uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła, że w pracy wychowawczej korzystamy z nauki i czerpiemy wzór z patrona szkoły - św. Franciszka z Asyżu. Następnie   ogłosiła  wyniki konkursów organizowanych w szkole z okazji Święta Szkoły.

Czytaj więcej: Święto Szkoły

Międzyszkolne Biegi Przełajowe

18 września w naszej miejscowości  odbyły się Międzyszkolne Biegi Przełajowe, w których chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI naszej szkoły zmagali się z  zawodnikami szkół z Gminy Łabowa. Organizatorami byli p. L. Baran i M. Sychowski. Zawody odbyły się  w kategoriach:

  • dziewczęta klasa IV
  • dziewczęta klasa V
  • dziewczęta klasa VI
  • chłopcy klasa IV
  • chłopcy klasa V
  • chłopcy klasa VI

Czytaj więcej: Międzyszkolne Biegi Przełajowe

Dzień mamy i taty

W dniach od 25 maja do 30 maja odbywały się spotkania naszych przedszkolaków i uczniów klas I-III z rodzicami z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda grupa przedszkolaków pod kierunkiem pań: Krystyny Złockiej, Marty Borek i Bernadety Zygadlewicz przygotowała dla swoich rodziców montaż słowno-muzyczny. Chłopcy ubrani na galowo, a dziewczynki w kolorowych sukienkach występem zachwyciły swoich rodziców.dzień mamy        

  

Czytaj więcej: Dzień mamy i taty

Dzień Dziecka

W Dzień Dziecka uczniowie klas I-VI wzięli udział w Szkolnym Turnieju Szkolnym. Organizatorem kapkibył Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, przy współpracy z naszymi nauczycielami wychowania fizycznego pana Leszka Barana i pana Mariusza Sychowskiego. Turniej odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Konkurencje odbywały się w dwóch grupach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Do każdej konkurencji klasa wyznaczała określoną liczbę reprezentantów. Uczniowie reprezentowali swoje umiejętności sportowe rywalizując o Puchar Przechodni w następujących konkurencjach:
• Przeciąganie liny
• Rzuty lotkami do tarczy
• Podbijanie piłki
• Sztafeta
• Przenoszenie klocków
Z klas młodszych zwycięzcami (po dogrywce z IIIa) została klasa IIIb. Natomiast w klasach starszych I miejsce zdobyła VIb. Gratulujemy!!!

 prezciąganie liny kapki2

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

Strona 27 z 27