Back to Top

Dzień Babci i Dziadka 2017

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją szkoły. Organizowana jest przez SU, a okolicznościowy programu artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców poszczególnych klas 0 -III.  W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 27 stycznia 2017 roku. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dzieci z najmłodszych klas  przygotowały wspaniałe występy przepełnione radością.  Były wierszyki, piosenki,  tańce, program „Familiada” oraz życzenia. Na zakończenie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.  

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2017

Zabawy karnawałowe

26 stycznia najmłodsze dzieci miały okazję założyć niecodzienny strój. Tego dnia odbył się bal karnawałowy, a przedszkolaki i uczniowie klas I-III mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki. W sali gimnastycznej było "bajecznie kolorowo", a dzieci bawiły się pod okiem pań animatorek. Organizatorem była p.Marta Borek-opiekun SU kl.I-III. Po najmłodszych zabawę rozpoczęli uczniowie klas starszych, ale zabawę poprowadził już opiekun SU p.Leszek Baran.

Czytaj więcej: Zabawy karnawałowe

Wywiadówka 26.01.2017r.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej informuje, że w dniu 26 stycznia 2016 (tj. we czwartek) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców.

Z uwagi na wagę poruszanych spraw proszę o niezawodne przybycie.

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego
dr inż.  Ryszard Poradowski

OLIMPUS

     9 stycznia jedenaścioro uczniów z klas IV-VI przystąpiło do ogólnopolskiej olimpiady języka polskiego OLIMPUS. Każda klasa rozwiązywała odrębny test. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez nauczycieli polonistów: Katarzynę Kwaśny i Agatę Tobiasz.

Czytaj więcej: OLIMPUS

Małopolski Konkurs Humanistyczny

     Uczniowie z klasy piątej i szóstej wzięli udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przebiegającym pod hasłem Życie to nie teatr. W etapie szkolnym przeprowadzonym w listopadzie zmagało się dziesięcioro uczniów: Piotr Filarowicz, Karol Główczyk, Katarzyna Klimczak, Kamila Kotlarska, Daniel Kucia, Anna Lelito, Amelia Mąka, Olga Pulka, Aleksandra Sus i Julia Zaprzelska. Uczniowie, przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli polonistów – Katarzynę Kwaśny, Mariusza Ropczyńskiego i Agatę Tobiasz - zaprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom wiedzy.

Czytaj więcej: Małopolski Konkurs Humanistyczny

Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2017

8 stycznia w Gminnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych z naszej szkoły zaprezentowała się klasa Vb, przygotowana przez wych. p.Katarzynę Kwaśny. Uczniowie zachwycili pięknymi strojami i umiejętnościami aktorskimi. We wtorek 10 stycznia przedstawienie jasełkowe przez nich przygotowane obejrzeć mogła cała społeczność szkolna. Wcześniej obejrzeliśmy również jasełka przedstawione prze zespół z Gminnego Ośrodka Kultury, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej: Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2017

Boże Narodzenie 2016 Tuż, Tuż...

22 grudnia w świątecznych nastrojach, cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w KONCERCIE KOLĘD I PASTORAŁEK. Wystrój sali przygotowali oraz nad przebiegiem koncertu czuwali opiekunowie SU p.Marta Borek i p. Leszek Baran. Prowadzącymi były uczennice Julia Zielińska, Emilia Barnowska. Koncert rozpoczął się wierszem ks.J.Twardowskiego "Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?":

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Czytaj więcej: Boże Narodzenie 2016 Tuż, Tuż...

XIII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

     20 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się konkurs im. Św. Franciszka z Asyżu. Na początku wystąpili członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy przedstawili scenkę teatralną pt. „Warto pomagać innym”. W przedstawieniu zaprezentowało się 20 uczniów z klas od III do VI. Występ rozpoczęła Katarzyna Sarata z VIa, która  zaśpiewała piosenkę T. Kamińskiego „Ty tylko mnie poprowadź”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w klasie, której uczniowie organizowali pomoc koleżeńską oraz pomoc humanitarną dla dzieci z Afryki.

Czytaj więcej: XIII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Tradycyjnie, 6 grudnia najmłodsze dzieci odwiedził Św. Mikołaj...Dziękujemy i zapraszamy za rok:)

 {phocagallery view=category|categoryid=579|limitstart=0|limitcount=0}

Strona 5 z 25