Back to Top

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

"...Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa."

                                                         Papież Franciszek

         Uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. proboszcza Andrzeja Fika i katechety Rafała Więcława rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wspólnej modlitwie, w sali gimnastycznej Pan Dyrektor Ryszard Poradowski przywitał Wszystkich Przedszkolaków, Uczniów i Rodziców. Przedstawił nowych wychowawców i nauczycieli: Ia: mgr Bożena Świgut, IIa: mgr Katarzyna Zabrzyńska, IVa: mgr Mariusz Ropczyński, IVb: mgr Agata Łukasik (dodatkowo nauczyciel matematyki w kl. IV-VI) oraz wychowawców świetlicy: mgr Monika Piątek i mgr Anna Szkaradek.

Życzymy owocnego roku szkolnego!

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

    24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodzice, nauczyciele. Następnie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pan dyrektor Ryszard Poradowski wyróżnił wielu uczniów wręczając im nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję. Na zakończenie życzył wszystkim udanych i wspaniałych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2016 roku!

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Pożegnanie absolwentów 2016

     23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie absolwentów klas szóstych Szkoły Podstawowej i trzecich Publicznego Gimnazjum. Uczniowie, rodzice, wychowawcy, grono pedagogiczne, zaproszeni goście wzięli udział we Mszy świętej, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik oraz ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Następnie wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnów szkolnych, poczet sztandarowy SP, który tworzyli uczniowie klas szóstych, uroczyście przekazał Sztandar Szkoły  swoim młodszym kolegom. Mowę pożegnalną w imieniu wszystkich absolwentów wygłosili: ze szkoły podstawowej -Angelika Wójtowicz, a z gimnazjum - Jakub Klimczak. Dalszą część apelu poprowadzili: pan Mariusz Ropczyński i pan Piotr Mółka. Zapoznali wszystkich zebranych z najważniejszymi osiągnięciami absolwentów. Następnie pan dyrektor Ryszard Poradowski wręczył wyróżnienia i nagrody wyróżniającym się uczniom. 

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów 2016

IX Festiwal Nauki w PWSZ

     10 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w IX Festiwalu Nauki organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Podstawowym celem festiwalu jest pokazanie, jak ciekawa i różnorodna może być nauka. Tegoroczny program obfitował w szereg oryginalnych pokazów i doświadczeń naukowych oraz ciekawych gier i zabaw dydaktycznych, a także warsztatów artystycznych i rozgrywek sportowych.

Czytaj więcej: IX Festiwal Nauki w PWSZ

Wycieczka po Ziemi Świętokrzyskiej

        1 czerwca uczniowie klasy IIa, IIb, IIIa pod opieką wychowawców p. Doroty Rolki, p. Grażyny Mołodec i p. Bożeny Świgut pojechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki był Pacanów-miasteczko Koziołka Matołka. Następnie dotarliśmy do Nowej Słupi i rozpoczęliśmy wędrówkę po Świętokrzyskim Parku Narodowym. Na początku Drogą Królewską wyruszyliśmy na Łysą Górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Po drodze wędrowaliśmy malowniczymi szlakami Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Weszliśmy też na gołoborze skąd z tarasu widokowego można zobaczyć piękną panoramę Ziemi Świętokrzyskiej. Po zwiedzeniu klasztoru Misjonarzy Oblatów i zejściu z Łysej Góry zwiedzaliśmy Centrum Kulturowo-Archeologiczne Rekonstrukcji Osady z II-IV w.n.e. Znajdują się tam rekonstrukcje chat wiejskich. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę i wytwory rzemieślników. Następnym punktem wycieczki była Osada Średniowieczna i wizyta w domach rzemieślników spod Świętego Krzyża.

Czytaj więcej: Wycieczka po Ziemi Świętokrzyskiej

Bieg wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II

23 maja 2016r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w biegu wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II. Organizatorem biegu był p.Leszek Baran. Uczniowie biegli w dwóch kategoriach: chłopcy  i dziewczyny. Wyniki były następujące:

Kategoria Dziewczyny:                      Kategoria Chłopcy:

1. Gaborek Gabriela                     1. Zieliński Paweł

2. Mirek Karolina                         2. Czoch Przemek

3. Weronika Izworska                 3. Podwika Norbert

 

Gratulujemy!:)

 

Konkursy Języka Angielskiego

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

W szkolnym etapie kuratoryjnego konkursu wzięło udział czworo szóstoklasistów: Tomasz Szatny, Anna Kubisz, Gabriela Filarowicz i Karol Peregrym. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Tomek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego OLIMPUS

Do udziału w olimpiadzie przygotowywało się czternaścioro uczniów z klas IV-VI. Dużym sukcesem było zdobycie przez Julię Zaprzelską tytułu LAUREATA za uzyskanie wyniku 214 pkt. i zajęcie 13 miejsca. Gratulujemy!

Szkolny Konkurs Recytatorski 2016

Dnia 7 czerwca odbył się konkurs recytatorski pod nazwą "A to wiosna właśnie...". W konkursie brało udział 9 dziewcząt z klas IV-VI.  Jury, w skład którego weszli: pani Katarzyna Kwaśny, pan Mariusz Ropczyński, pani Agata Tobiasz oraz pani Agata Pulka wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Zaprzelska z klasy IVa, drugie miejsce ex aequo Aleksandra Sus  z klasy IVb i Angelika Wójtowicz, natomiast trzecie przypadło w udziale Gabrieli Filarowicz z klasy VIa. Ponadto w ramach konkursu wprowadzono nową kategorię - samodzielne napisanie wiersza. Prace oddało sześcioro uczniów, którzy zostali nagrodzeni dyplomami.

Strona 7 z 25