Back to Top

Wyniki konkursu plastycznego "Pies i kot -nasi czworonożni przyjaciele"

Wyniki konkursu plastycznego „Pies i kot-nasi czworonożni przyjaciele” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łabowej.

W kategorii I: klasy 0-I

I równorzędne miejsca:  Czajka Lena kl. Ib, Zaczek Anna kl. Ia

II miejsce -Sekuła Szymon kl.01

Wyróżnienia otrzymali: Koza Urszula kl.03, Kucia Magdalena kl.01, Niemaszyk Kinga kl. 03, Pasiut Zuzanna kl.01, Rogóż Gabriela kl.02, Sarata Natalia kl.02, Studzińska Julia kl.02, Złocka Agnieszka kl.01.

W kategorii II: klasy II-III

I równorzędne miejsca:  Rolka Zofia kl. IIIa, Polański Jan kl. IIIb

II równorzędne miejsca: Nieć Bartosz kl. IIIb, Kołacz Olgierd kl. IIIa, Zaczek Filip kl. IIIa

III miejsce: Szyszka Klaudia kl. IIIb

Wyróżnienie otrzymał : Leletko Stanisław kl. IIIa

Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastycznego "Pies i kot -nasi czworonożni przyjaciele"

Wycieczka do Rabkolandu

31 maja uczniowie klas pierwszych pod opieką pań: Agaty Łukasik, Anny Pawlikowskiej-Raczek, Marty Borek oraz Agaty Pulki wybrali się na wycieczkę do Rabkolandu- parku rozrywki. Na miejscu czekały na nich liczne atrakcje i zabawy. Dzieci skorzystały z licznych karuzeli, urządzeń dających moc wrażeń.  Na terenie parku mogli zobaczyć również liczne miejsca- pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci. Przerwą w korzystaniu z atrakcji był udział w warsztatach magii, podczas których dzieci mogły zapoznać się z  ciekawymi zagadnieniami z historii magii. Wybrani uczniowie mieli okazję wystąpić na scenie.Na koniec pamiątkowe zdjęcie i w świetnych nastrojach powrót do Łabowej...

Czytaj więcej: Wycieczka do Rabkolandu

Szkolny Turniej Sportowy 2016

     Dnia 25 maja odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy.  Organizatorem był pan Jerzy Chronowski - dyrektor GOK w Łabowej oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Monika Piątek i p. Leszek Baran. W sportowej rywalizacji wzięły udział wszystkie klasy. Odbyły się następujące konkurencje:

-przeciąganie liny,

-podbijanie piłki,

-rzuty do tarczy,

-sztafeta

-nawlekanie na skakankę

Każda konkurencja była punktowana. W klasach I-III zwyciężyła klasa IIIa, a w IV-VI klasa VIb. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs "Kangur Matematyczny 2016"

    W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie "Kangur Matematyczny 2016". Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach.

W kategorii "Żaczek" uczestniczyło 3 uczniów Król Kajetan kl. IIa, Kowalik Michał kl.IIb, Malec Patryk kl. IIb.

W kategorii "Maluch" uczestniczyło 12 uczniów: Laskoś Kacper kl. IIIa, Kołacz Olgierd kl. IIIa, Kłębczyk Daria kl. IIIa, Cempa Filip kl. IIIa i Dobosz Joanna kl. IIIa, Kotlarska Kamila kl. IVa, Zaprzelska Julia kl. IVa, Sus Aleksandra kl. IVb, Pulka Olga kl. IVb, Lelito Anna kl. IVb, Kucia Daniel kl. VIb, Prorok Klaudiusz kl. IVb.

W kategorii "Beniamin" brało udział  6 uczniów: Mąka Amelia kl. Vb, Ruman Kacper kl. Vb, Kubisz Anna kl. VIa, Filarowicz Gabriela kl.VIa, Malec Julia kl. VIb, Plata Natalia kl. VIb.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali: Kajetan Król z kl. IIa i Amelia Mąka z kl. Vb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorami konkursu w naszej szkole była p. Urszula Pych.

Zebranie z rodzicami

Zebranie rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej odbędzie się w dniu 19 maja 2016 (tj. we czwartek) o godzinie 16:00.

W trakcie spotkania będzie m.in. 

1. Informacja dyrektora o działalności i najważniejszych problemach szkoły.

2. Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w sprawie zagrożeń w sieci i odpowiedzialności wynikajacej z niezgodnego z prawem użycia Internetu.

3. Zebrania z wychowawcami klas. 

Z uwagi na wagę omawianych spraw, w tym informacji o ocenach uczniów w zwiazku ze zbliżajacym sie końcem roku szkolnego, prosimy o niezawodne przybycie.

dr inż. Ryszard Poradowski

Spektakl teatralny "Baśń o Królowej Śniegu"

     W środę 23 marca uczniowie klasy Ib, IIIa i IIIb pojechali do Krynicy na spektakl teatralny „Baśń o Królowej Śniegu”. Sztukę wystawił Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Młodzi widzowie odbyli niezwykłą podróż wraz z Kajem i Gerdą do krainy złej królowej. Dzieci poznały główne motywy baśni, świat wartości, uczyły się dobra i w bezpieczny sposób obcowały ze złem. Nowa adaptacja jednej z najpopularniejszych opowieści Hansa Christiana Andersena zachwyciła dzieci. Młodzi widzowie z wielkim wzruszeniem śledzili historię braterskiej przyjaźni Gerdy i Kaja. Piękne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych młodych widzów.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Baśń o Królowej Śniegu"

ŚWIĄTECZNY CZAS

Są  takie święta raz do roku, co budzą  życie, budzą  czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.

Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną  gra,

a w naszych sercach radość trwa.

       Czas przed świętami upłynął w naszej szkole bardzo pracowicie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania wielkanocnych pisanek organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej. Natomiast w Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z „Symboliką Wielkanocnego Koszyka”.  Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze zwyczajami wielkanocnymi. W dniach 14-18 marca w naszej szkole odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zbieraliśmy produkty o długim terminie przydatności do spożycia: mąkę, makaron, cukier, ryż, kasze, słodycze oraz wiele innych. Dziękujemy wszystkim  uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się do akcji. Zebrane dary zostały przekazane osobom potrzebującym pomocy. Koordynatorem akcji była p. Agata Pulka i p. Bożena Świgut. W szkole uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli wykonali piękne, wielkanocne dekoracje, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych.

Czytaj więcej: ŚWIĄTECZNY CZAS

Wyniki konkursu matematycznego "JERSZ"

    W styczniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym JERSZ. Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia, samodzielności i samodyscypliny uczniów oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala rozbudzać, diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zmagania uczniów zaowocowały dobrymi wynikami. Wielki sukces odniósł Kajetan Król z klasy IIa, który uzyskał piąty wynik w województwie. Natomiast Kacper Laskoś –kl.IIIa, Julia Zaprzelska –kl. IVa i Amelia Mąka-kl. Vb uzyskali najlepszy wynik w szkole. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu matematycznego "JERSZ"

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

•    Dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej, ogłasza rekrutację do oddziałów  przedszkolnych  przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej dla  dzieci 6, 5 i 4 – letnich (urodzonych w latach  2010, 2011 i 2012).Rekrutacja będzie prowadzona od 1 marca do 31  marca 2016 r.  w sekretariacie szkoły, w godzinach od 7.00 do 15.00. Dokumentem wymaganym  przy zapisie jest dowód osobisty  rodzica oraz  PESEL dziecka.
•    Dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej, ogłasza zapisy  do klasy pierwszej   przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej,  dzieci z rocznika 2009. Zapisy  odbędą się  między  1 a 31  marca 2016 r.  w sekretariacie szkoły, w godzinach od 7.00 do 15.00.
•    Dyrektor ZSG zaprasza rodziców dzieci uczniów , którzy rozpoczęli naukę szkolną w wieku 6 lat a aktualnie są uczniami klas I i II  oraz rodziców dzieci 4, 5, i 6 letnich na spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu dotyczące:
       1. rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych,
       2. możliwości ponownego zapisania dziecka do klasy I lub II.
       3. oferty  pomocy  i doradztwa Poradni dla dzieci oraz ich  rodziców.
      Spotkanie odbędzie się dnia 22 lutego (poniedziałek) 2016r. o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej.

Sukces uczniów trenujących w Akademii Goal

Chłopcy trenujący piłkę nożną w składzie: Adrian Ruman, Mikołaj Kądziołka, Tomasz Sus, Olgierd Kołacz, Filip Cempa, Kacper Laskoś, Jan Polański, Filip Ruman, Jakub Łukasik, Bartosz Nieć  odnieśli sukces w  IV Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nowosądeckiego, który odbył się 14 lutego w hali widowisko-sportowej w Rytrze. Gratulujemy!!!

{phocagallery view=category|categoryid=152|limitstart=0|limitcount=0}

Strona 8 z 25