Back to Top

Zajęcia antystresowe dla uczniów klas szóstych

W dniach 3 i 4 lutego szóstoklasiści wzięli udział w zajęciach antystresowych prowadzonych przez panie psycholog i pedagog , na co dzień pracujących w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krynicy-Zdroju. Zajęcia zorganizowane zostały z myślą o zbliżającym się sprawdzianie szóstoklasisty i miały na celu uświadomienie naszym uczniom, czym jest stres, jak sobie z nim radzić oraz jakie są techniki relaksacyjne.

{phocagallery view=category|categoryid=150|limitstart=0|limitcount=0}

Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

20 stycznia 2016r. grupa uczniów wzięła udział w Dniach otwartych Policji w Nowym Sączu  w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

Oto relacja z wyjazdu uczennic Amelii Mąki, Karoliny i Celiny Mirek:

Podczas ferii zimowych, została zorganizowana wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod opieką Pani Agaty Pulki, Pani Anny Pawlikowskiej-Raczek i Pani Dyrektor Marzeny Zaprzelskiej. Po przyjeździe do Nowego Sącza szliśmy kilka kilometrów,aż dotarliśmy na miejsce. Weszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie powitała nas sympatyczna pani policjant, przedstawiła się i opowiedziała co będziemy robić. Dowiedzieliśmy się tam, między innymi, jak spędzić bezpiecznie ferie zimowe i na czym polega praca technika kryminalistyki. Pokazał on nam, jak zbiera się odciski palców i odlewy śladów stóp. Mogliśmy także odbić na pamiątkowych dyplomach, które dostaliśmy , swoje linie papilarne.   Kolejnym punktem programu była wizyta       na stanowisku oficera dyżurnego, gdzie byliśmy świadkami zgłoszenia wypadku drogowego.Po powrocie  na salę, każdy mógł wylosować sobie jakiś drobny upominek. Na zakończenie wizyty oglądaliśmy  radiowóz policyjny, do którego mogliśmy wejść i  zrobić zdjęcia. Następnie  pozowaliśmy do grupowych pamiątkowych zdjęć  i opuściliśmy budynek Policji. Autobusem miejskim pojechaliśmy na dworzec „PKS”.  Niedaleko dworca, w restauracji „Kebab al Hasir” posililiśmy się  pysznym jedzeniem i wróciliśmy autobusem do Łabowej. To była super wycieczka!!!

 

Czytaj więcej: Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Koncert noworoczny 2016

17 stycznia 2016r. odbył się  Koncert Noworoczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Z naszej szkoły wystąpiła klasa IIb tańcząc Krakowiaka przygotowanego pod kierunkiem pań Doroty Rolki i Moniki Piątek oraz dziewczynki należące do koła sportowo-tanecznego, prowadzonego przez p. M.Piątek, które zaprezentowały układ taneczny do nowoczesnej muzyki.{phocagallery view=category|categoryid=151|limitstart=0|limitcount=0}

Dzień Babci i Dziadka 2016

     15 stycznia 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zacni goście dopisali i wszystkie miejsca na sali były zajęte. Uroczystość poprowadziły przedstawicielki SU klas I–III: Zofia Rolka i Daria Kłębczyk z klasy IIIa, przygotowane przez opiekuna SU panią Bożenę Świgut.  Na początku wystąpili uczniowie kl. IIa, którzy recytowali wiersze dla Babci i Dziadka. Uczniów przygotowała p. Grażyna Mołodec. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, zaśpiewały „Piosenkę dla babci i dziadka” oraz pastorałkę „Świeć gwiazdeczko świeć”. Dzieci zostały przygotowane przez panie Krystynę Złocką, Bernadetę Zygadlewicz i Paulinę Kościółek. Następnie uczniowie klas pierwszych, zaśpiewali „Piosenkę dla babci” i „Piosenkę o dziadku”.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2016

Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2016

         W niedzielę 10.01.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Przedstawień Jasełkowych. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich. Występ został przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny Zabrzyńskiej i p. Bożeny Świgut. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i otrzymali zasłużone brawa. Za udział w przeglądzie uczniowie otrzymali pamiątkową Statuetkę, którą  wręczył p. Jerzy Chronowski –dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. 

Czytaj więcej: Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2016

Spotkanie z rodzicami

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej zapraszają rodziców uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej na spotkanie połączone z wywiadówką śródroczną. Spotkanie
odbędzie się na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łabowej w dniu 14 stycznia 2015 (tj. we czwartek) o godzinie 16:00.

Spotkanie rozpocznie wystąpienie dyrektora. Bezpośrednio po nim odbędzie się Koncert kolęd przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej pod kierunkiem ks. Piotra Kiełbasy.

Po Koncercie  wywiadówka z wychowawcami klas i nauczycielami.

Z uwagi zarówno na świąteczny charakter jak i ważność omawianych spraw prosimy o niezawodne przybycie !!!

BOŻE NARODZENIE 2015

       W grudniu w naszej szkole przeprowadzane były różne działania i akcje związane z nadchodzącymi świętami. Samorządy klas I-III i IV-VI włączyły się aktywnie w akcję „Góra Grosza 2015”. Została zorganizowana zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących pomocy. Włączyliśmy się również w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”. Zebrane zabawki, gry, książki i artykuły szkolne zostały przekazane dla dzieci niepełnosprawnych w Stróżach. Akcję koordynowała p. Dorota Rolka. Tradycyjnie dzieci z klas młodszych pod okiem wychowawców wykonały ozdoby na wystrój choinki w kościele. Uczniowie klas starszych wykonali wspaniałe stroiki świąteczne, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. 22 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Samorządy Uczniowskie.

Czytaj więcej: BOŻE NARODZENIE 2015

Pasowanie na czytelnika 2015

       9 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na początku uczniowie klas pierwszych w skupieniu obejrzeli inscenizację pt. „Witajcie w świecie książek” w wykonaniu uczniów klasy IIIa, przygotowaną pod kierunkiem p. Bożeny Świgut. Następnie pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami oraz odgadywali, z której bajki pochodzą wylosowane rekwizyty. Wszystkie zadania zostały wykonane przez dzieci doskonale. Po złożeniu przyrzeczenia, uczniowie zostali pasowani książką przez panią bibliotekarkę Stanisławę Maksymiec na czytelników biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika 2015

XII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

        26 listopada w sali gimnastycznej  dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowane przez p.Ewę Chomiczewską przedstawiły montaż słowno-muzyczny o dzieciach z Fatimy. Występ nawiązywał do   konkursu im.św.Franciszka z Asyżu w tym roku pod hasłem: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM. Celem turnieju było tradycyjnie poznanie życia naszego patrona i dodatkowo Bł.Hiacynty i Franciszka Marto.

Czytaj więcej: XII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

       10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na początku cała społeczność szkolna w obecności sztandaru szkoły odśpiewała hymn państwowy i szkolny. Następnie wystąpili uczniowie klasy Vb przygotowani pod kierunkiem p. Kingi Wiktor. W bardzo ciekawy sposób przedstawili oni ważne wydarzenia z historii Polski, uświadamiając wszystkim, jak trudna i długa była droga do wolności. Potem uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne  recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły w tym dniu byli odświętnie ubrani oraz mieli przypięte biało-czerwone kotyliony.

Czytaj więcej: 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Strona 9 z 25