Back to Top

Uroczystość "Pasowania na ucznia" 2015

        W czwartek 29 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz Andrzej  Fik. Następnie wraz z pocztem sztandarowym uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na salę gimnastyczną. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Łabowa p. Marek Janczak. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności  wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się wspaniałą wiedzą na temat swojej Ojczyzny. Pierwszacy zostali przygotowani pod kierunkiem p. Agaty Łukasik i p. Anny Pawlikowskiej-Raczek. 

      Następnie na sztandar szkoły złożyli uroczysty akt ślubowania i zostali  symboliczny ołówkiem pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej. Pasowania dokonał dyrektor szkoły Ryszard Poradowski. 

Czytaj więcej: Uroczystość "Pasowania na ucznia" 2015

Spektakl teatralny "Alladyn..."

          W piątek 23 października uczniowie klasy IIb, IIIa i IIIb pojechali do Krynicy na spektakl teatralny pt. „Alladyn…baśń z tysiąca i jednej nocy”.  Na scenie wystąpili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały jedną z najbardziej znanych opowieści z tysiąca i jednej nocy o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej Księżniczce. Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, a niezwykłe zdarzenia, dobre i złe duchy oraz cudowna lampa wprowadziła młodego widza w zaczarowany i egzotyczny świat bajki. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciły barwne kostiumy i scenografia. Od magii baśni ważniejsze jest jednak przesłanie, a mianowicie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Alladyn..."

Konsultacje i spektakl

       Dyrektor Zespołu Szkolno –Gimnazjalnego w Łabowej informuje, że 26 października 2015 (w poniedziałek) o godzinie 16:00 odbędą się comiesięczne konsultacje z rodzicami. W tym miesiącu będą one miały wyjątkowy charakter. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz Mieszkańców Gminy Łabowa na przedstawienie pt.  „Antygona” przygotowane przez szkolny teatr „Mimesis” pod kierunkiem Pani Ireny Janiuk. Bezpośrednio po spektaklu odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

ŚWIĘTO KEN 2015

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem    

jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”. 

           W czwartek 15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Podczas akademii uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Humorystyczne i żartobliwe scenki rozbawiły i wzruszyły zgromadzoną na sali społeczność szkolną.  Akademia została przygotowana przez uczniów klasy IVb pod kierunkiem p. Katarzyny Kwaśny. Po akademii przedstawiciele Samorządów Uczniowskich  klas I-III i IV-VI wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe laurki i słodkie upominki.  

Czytaj więcej: ŚWIĘTO KEN 2015

Święto Szkoły 2015

„Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by wyruszyć drogą świętości”

                                                                                 Św. Jan Paweł II

 2 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Cała społeczność szkolna zebrała się o 800 w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we Mszy Św., którą celebrował ks.A.Fik z udziałem uczennic z Dziewczęcej Służby Maryjnej, przygotowanych pod kierunkiem p.E.Chomiczewskiej. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie został odśpiewany Hymn narodowy oraz Hymn szkoły, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Poradowski. W przemówieniu między innymi przywitani zostali goście, grono, pedagogiczne, rodzice i oczywiście uczniowie, a następnie zaproszono do obejrzenia montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez klasy Va i VIb pod kierunkiem pań: A.Tobiasz I.Wilk. Dekorację przygotowały panie: J.Złocka, J.Zdrojewska, A.Pulka. W sali pojawiły się również prace plastyczne uczniów klas I-III oraz zbiorowe plakaty dzieci  z oddziałów przedszkolnych,  które wzięły udział w konkursie „Mój patron”.  Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursów związanych z obchodzonym świętem.

Msza św. w intencji ks. Gurgacza

     Pomimo deszczowej pogody kilkaset osób oddało w sobotę 5 września br. na Hali Łabowskiej hołd księdzu Władysławowi Gurgaczowi SJ, kapelanowi Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, straconemu z wyroku sądu stalinowskiego 14 września 1949 roku w więzieniu na Montelupich w Krakowie. Mszy świętej przy polowym ołtarzu w asyście czternastu kapłanów, m.in. ks. Andrzeja Fika i ks. Piotra Kiełbasy,   przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Henryk Michalak, który od siedemnastu  lat  bierze udział w tych uroczystościach. Wśród licznych pocztów sztandarowych, naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Weronika Izworska, Wiktoria Smyda, Julia Malec i Dawid Fiut. Na Halę Łabowską dotarli pod opieką p.Iwony Fiut oraz pań: Marzeny Zaprzelskiej, Anny Pawlikowskiej-Raczek, Marty Borek, Agaty Tobiasz, Agaty Pulki. Zainteresowanych szczegółowym przebiegiem uroczystości odsyłamy do artykuły na stronie www.sadeczanin.info.

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

       1 września 2015 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej, którą celebrował ks. Proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa.

Szczególnie gorąco witamy w naszej szkole uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków w tym grupę czterolatków. Opiekę wychowawczą nad pierwszoklasistami sprawować będą: w kl. Ia – p. mgr Agata Łukasik, w kl. Ib – p. mgr Anna Pawlikowska-Raczek, grupą  czterolatków opiekować się będzie p. mgr Paulina Kościółek,  natomiast pięcio i sześciolatkami  panie; grupą „0”p. licencjat p. Krystyna Złocka, a grupą „0”2 p. mgr Bernadeta Zygadlewicz. Mamy nadzieję, że najmłodsi  dobrze poczują się w naszej społeczności szkolnej.

W klasie IVa wychowawstwo obejmie p. mgr Ewa Chomiczewska, w kl. IVb p. mgr Katarzyna Kwaśny, a w kl. Vb  p. mgr Kinga Wiktor. Pozostałe wychowawstwa w kl. II-VI bez zmian.

W pracy wychowawczej przez cały rok szkolny będą nas prowadzić słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 22 VIII 2002 r. na XVII Światowych Dniach Młodzieży w Toronto  „Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by  wyruszyć drogą świętości”.

Wszystkim uczniom w naszej szkole życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wielu sukcesów, nauczycielom mądrości i cierpliwości, a pracownikom szkoły–atmosfery sprzyjającej pracy. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki!

1 września 2015r. po wakacyjnym odpoczynku rozpoczynamy nowy rok szkolny.  O godz. 800 odbędzie się Msza Św. w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu przechodzimy do sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

Odjazdy autobusów szkolnych o godz. 1000.

Zajęcia adaptacyjne 2015

        W dniach od 6 do 10 lipca  2015 r., jak co roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia adaptacyjne. Zajęcia zorganizowane zostały tradycyjnie  dla dzieci 5-letnich  oraz dodatkowo dla dzieci  4-letnich, które od września będą uczęszczały do naszych oddziałów       przedszkolnych.   Spotkania przyszłych przedszkolaków prowadzone  były przez  p.K. Złocką i p.B. Zygadlewicz, które na codzień pracują z przedszkolakami, wspomagane  przez panie: M.Zaprzelską, St.Maksymiec,  A.Pulkę, D.Rolkę, B.Świgut, P.Kościółek, G.Mołodec, E.Chomiczewską, A.Pawlikowską-Raczek, M.Borek. Zajęcia prowadzone były na podstawie opracowanego programu adaptacyjnego: „Zanim zostanę przedszkolakiem”. Ma on na celu uświadomienie rodzicom, że pobyt ich dzieci w szkole może być dla nich ciekawą i wesołą zabawą, pomocy w pokonaniu nieśmiałości, poczucia niepewności        i lęku, przezwyciężyć stres przed nowym otoczeniem, zmniejszyć negatywne uczucia i poznać nauczycieli którzy będą z nimi pracować. W trakcie spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych, muzycznych oraz miały możliwość korzystania  z nowego placu zabaw  i sali gimnastycznej.  

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

       26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, która koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodzice, nauczyciele. Następnie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pan dyrektor Ryszard Poradowski wyróżnił wielu uczniów wręczając im medale, dyplomy i nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję, osiągnięcia sportowe, pracę w różnych organizacjach szkolnych. Na zakończenie życzył wszystkim udanych i wspaniałych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2015 roku!

{phocagallery view=category|categoryid=126|limitstart=0|limitcount=0}

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

Strona 10 z 25