6 grudnia odbył się w naszej szkole IX konkurs im. św. Franciszka z Asyżu: Turniej wiedzy PRZYJACIELE NAJMNIEJSZYCH.  Celem turnieju było: poznanie życia  i działalności św. Franciszka z Asyżu i Janusza Korczaka, uwrażliwienie uczniów na przesłanie Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją” oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji.

Organizatorami turnieju były panie Ewa Chomiczewska i Katarzyna Zabrzyńska. Skład Jury: pani Marzena Zaprzelska i ksiądz Andrzej Fik. Uczestnikami byli uczniowie z klas IV-VI, po dwie osoby z każdej klasy.

Z klasy IV: Hubert Frączek, Monika Kubisz

Z klasy Va: Łukasz Świgut, Maksymilian Zdrojewski

Z klasy Vb: Amelia Król, Kinga Szatny

Z klasy VIa: Mateusz Laskoś, Patrycja Zielińska

Z klasy VIb: Monika Cabak, Martyna Gaborek.

Każdy z uczestników z odpowiednim wyprzedzeniem otrzymał zestaw zagadnień dotyczących życia i działalności św. Franciszka z Asyżu i Janusza Korczaka, które miały mu pomóc w przygotowaniach do konkursu. Turniej opierał się na zasadach popularnego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”.  Po zaciętej rywalizacji      w finale znaleźli się: Amelia Król Vb, Łukasz Świgut Va oraz Martyna Gaborek VIb.

Z tej trójki graczy:

I MIEJSCE zajęła MARTYNA GABOREK

II MIEJSCE AMELIA KRÓL

III MIEJSCE ŁUKASZ ŚWIGUT.

GRATULUJEMY!!!