Styczeń -jak co roku- to miesiąc w którym Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej organizuje  wydarzenia kulturalne z udziałem uczniów ze szkół naszej Gminy.

Pierwszym wydarzeniem był X Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych, który odbył się 13 stycznia 2013r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich, przygotowani przez panie: Dorote Rolkę i Grażynę Mołodec. Widzowie byli zachwyceni ich strojami i umięjętnosciami aktorskimi. W nagrodę za piękny występ uczniowie otrzymali statuetkę i słodki upominek.

20 stycznia 2013r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Koncert Noworoczny pod patronatem Pana Marka Janczaka- Wójta Gminy Łabowej. Reprezentancją naszej szkoły byli uczniowie z klas pierwszych w składzie: Angelika Cycoń, Katarzyna Klimczak, Kamila Kotlarska, Anna Lelito, Julia Zaprzelska, Jowita Klimczak, Daniel Kucia, Celina Mirek, Dominika Orzeł, Aleksandra Sus i Olga Pulka. Uczniowie przygotowani przez panie: Annę Pawlikowską-Raczek i Agatę Łukasik pokazali swoje umiejętności taneczne. W Koncercie wzięły udział również Zespoły artystyczne ze Szkół Podstawowych z Roztoki Wielkiej i Czaczowa oraz Zespoły taneczne Gminnego Ośodka Kultury w Łabowej. Koncert zakończył się pokazem sztucznych ogni.