9 czerwca uczniowie klas drugich udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Była to pielgrzymka dziękczynna za przyjęcie I Komunii Świętej. Podróż rozpoczęła się modlitwą poranną, następnie podczas drogi uczniowie odmówili modlitwę różańcową i śpiewali pieśni religijne.

Ludźmierz położony jest w malowniczej kotlinie podhalańskiej zwanej Orawsko – Nowotarską, w okolicach Nowego Targu. Przez Ludźmierz prowadzi szlak turystyczny z Szaflar na Pogórze Orawskie (przez Żeleźnicę -912 m n.p.m.)  i dalej na Babią Górę (1725 m n.p.m.). W Sanktuarium znajduje się cudowna figura Matki Boskiej Ludźmierskiej „Gaździny i Królowej Podhala”. Kult Maryjny trwa od niepamiętnych czasów. Figura słynąca z niezliczonych łask przyciąga tłumy pielgrzymów.

Po dotarciu na miejsce uczniowie przeszli do  namiotu multimedialnego, gdzie oglądnęli ciekawy film  przedstawiający historię Sanktuarium. Następnie zwiedzili bazylikę i uczestniczyli we Mszy świętej dziękczynnej, którą celebrował ks. Andrzej Fik.  Po mszy wszyscy udali się do przepięknego Ogrodu Różańcowego, który jest wielkim zaproszeniem do modlitwy całej przyrody, pełny pięknych kwiatów, śpiewu ptaków… Ogród jest pięknie zaprojektowany i zadbany, stacje różańca wykonane są z marmuru a nad całością góruje Stacja Ukrzyżowania Pana Jezusa. W centrum znajduje się pomnik, naturalnych wymiarów, klęczącego Papieża Jana Pawła II. Jest to nawiązanie do wizyty Papieża w Sanktuarium w 1997 roku, który modlił się tutaj i podkreślał znaczenie modlitwy różańcowej.

Wychodząc z Ogrodu Różańcowego każdy z uczestników pielgrzymki przeszedł przez Bramę Wiary i pociągając za sznur dzwonu oznajmił światu: „Tak, po tej modlitwie będę apostołem wiary”.

Po zwiedzaniu Sanktuarium był czas na zakup pamiątek. To wspaniałe miejsce zostanie na długo w pamięci. Podczas pielgrzymki opiekę nad dziećmi sprawowali ks. Andrzej Fik, Bożena Świgut, Katarzyna Zabrzyńska, Ewa Chomiczewska i rodzice.

{phocagallery view=category|categoryid=123|limitstart=0|limitcount=0}