W dniach od 6 do 10 lipca  2015 r., jak co roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia adaptacyjne. Zajęcia zorganizowane zostały tradycyjnie  dla dzieci 5-letnich  oraz dodatkowo dla dzieci  4-letnich, które od września będą uczęszczały do naszych oddziałów       przedszkolnych.   Spotkania przyszłych przedszkolaków prowadzone  były przez  p.K. Złocką i p.B. Zygadlewicz, które na codzień pracują z przedszkolakami, wspomagane  przez panie: M.Zaprzelską, St.Maksymiec,  A.Pulkę, D.Rolkę, B.Świgut, P.Kościółek, G.Mołodec, E.Chomiczewską, A.Pawlikowską-Raczek, M.Borek. Zajęcia prowadzone były na podstawie opracowanego programu adaptacyjnego: „Zanim zostanę przedszkolakiem”. Ma on na celu uświadomienie rodzicom, że pobyt ich dzieci w szkole może być dla nich ciekawą i wesołą zabawą, pomocy w pokonaniu nieśmiałości, poczucia niepewności        i lęku, przezwyciężyć stres przed nowym otoczeniem, zmniejszyć negatywne uczucia i poznać nauczycieli którzy będą z nimi pracować. W trakcie spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych, muzycznych oraz miały możliwość korzystania  z nowego placu zabaw  i sali gimnastycznej.