26 listopada w sali gimnastycznej  dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowane przez p.Ewę Chomiczewską przedstawiły montaż słowno-muzyczny o dzieciach z Fatimy. Występ nawiązywał do   konkursu im.św.Franciszka z Asyżu w tym roku pod hasłem: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM. Celem turnieju było tradycyjnie poznanie życia naszego patrona i dodatkowo Bł.Hiacynty i Franciszka Marto.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z odpowiednim wyprzedzeniem zagadnienia dotyczące życia i działalności ww osób. Organizatorami były panie: Ewa Chomiczewska i Katarzyna Zabrzyńska. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI- po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Oto oni:

klasa IVa- Katarzyna Klimczak, Julia Zaprzelska                    klasa IVb-Karol Główczyk, Maciej Nieć

klasa Va- Daria Kołacz, Katarzyna Sarata                             klasa Vb-Amelia Mąka, Daria Stachura

klasa VIb- Magdalena Polańska, Wiktoria Smyda

Niestety z powodu choroby reprezentanci klasy VIa Anna Kubisz i Piotr Klimczak nie mogli wziąć udziału w turnieju.

W skład jury weszli:  Dyrektor p.Ryszard Poradowski, w-ce Dyrektor p.Marzena Zaprzelska i ks.Andrzej Fik .

Konkurs odbył się na zasadach popularnego turnieju telewizyjnego "Jeden z dziesięciu". Uczestnicy odpowiadali na pytania zachowując kub tracąc swoje szanse. Do ścisłego finału dotarły uczennice:

Julia Zaprzelska, Daria Kołacz, Magdalena Polańska gdzie  po "zaciętej walce" i wykorzystaniu wszystkich możliwych pytań zwyciężyły ex aequo Julia Zaprzelska i Daria Kołacz. II miejsce zdobyła Magdalena Polańska, a III Karol Główczyk.  Gratulujemy!

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom. Za trud włożony w przygotowanie się i imponującą wiedzę na temat życia i działalności św.Franciszka z Asyżu oraz dzieci z Fatimy- Bł.Hiacynty i Franciszka Marto.

{phocagallery view=category|categoryid=139|limitstart=0|limitcount=0}