9 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na początku uczniowie klas pierwszych w skupieniu obejrzeli inscenizację pt. „Witajcie w świecie książek” w wykonaniu uczniów klasy IIIa, przygotowaną pod kierunkiem p. Bożeny Świgut. Następnie pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami oraz odgadywali, z której bajki pochodzą wylosowane rekwizyty. Wszystkie zadania zostały wykonane przez dzieci doskonale. Po złożeniu przyrzeczenia, uczniowie zostali pasowani książką przez panią bibliotekarkę Stanisławę Maksymiec na czytelników biblioteki szkolnej.

Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Następnie dzieci zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie poznały zasady wypożyczania książek i korzystania z bibliotecznego księgozbioru. Mamy nadzieję, że książki będą dobrymi przyjaciółmi pierwszoklasistów i tego im życzymy!

{phocagallery view=category|categoryid=147|limitstart=0|limitcount=0}