3 września 2016 r. na Hali Łabowskiej odbyła się kolejna (już 18!) żywa lekcja historii, czyli spotkanie żołnierzy PPAN z mieszkańcami oraz  władzami Sądecczyzny i nie tylko.   Kulminacyjnym punktem uroczystości była Msza Św. w intencji księdza kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, celebrowana przez księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Przedstawiciele naszej szkoły biorą udział w tym wydarzeniu historycznym od roku 2006. W sobotę na Łabowską Halę pod opieką pań Doroty Rolki i Marzeny Zaprzelskiej oraz rodziców panów Marka Kołacza i Leszka Zaprzelskiego wybrali się: Barnowska Emilia, Malec Patryk, Kołacz Olgierd, Zaprzelska Julia, Mąka Amelia, Kołacz Daria i  Malec Julia – absolwentka SP. Dzielnie spisały się dziewczęta z Pocztu Sztandarowego; Amelia, Daria i Julia, które mimo ogromnego upału stały godnie z naszym sztandarem. Na hali dołączyli do nas dyrektor Ryszard Poradowski i Radosław Kucia. Dziękujemy państwu Iwonie i Wojciechowi Mąkom za pomoc w organizacji wyjścia i wywiezienie sztandaru.