We wtorek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz proboszcz Andrzej Fik.  We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum.

Po mszy świętej poczty sztandarowe, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczna, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na początku zostały odśpiewane hymny: państwowy i szkolny. Następnie uczniowie klasy IVa i VIa przedstawili sztukę teatralną pt. „Wszyscy jesteśmy braćmi” przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Wilk i p. Mariusza Ropczyńskiego. Okolicznościową dekorację sali wykonały p. Katarzyna Zabrzyńska, p. Joanna Zdrojewska, p. Agata Pulka.

Następnie p. Dyrektor Ryszard Poradowski wręczył nagrody w konkursach organizowanych z okazji Święta Szkoły. Związane one były z hasłem roku: „Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa”.

W konkursie plastycznym pod hasłem: Jak w rodzinie spędzamy wspólnie czas? przyznano następujące miejsca:

kategoria: oddziały przedszkolne

I miejsce: Marcel Socha 01, Patryk Sekuła 02, Nadia Sarata 03

Wyróżnienia: Oliwia Kocoń, Natalia Sarata, Maciej Ogórek, Nadia Winkler, Nina Horowska

kategoria: klasy pierwsze

I miejsce –Wiktoria Dyrcz

Wyróżnienia: Agnieszka Złocka, Bartosz Pulka, Maciej Myrna, Hubert Saczka, Jakub Bębenek

kategoria: klasy drugie

I miejsce: Anna Zaczek kl. IIa, Karina Dąbek kl. IIb

Wyróżnienia: Miłosz Kłębczyk, Mikołaj Kądziołka, Dorota Tuczyńska, Martyna Kubisz, Hubert Matyjewicz, Nadia Barnowska, Mirek Maksymilian, Miłosz Kubisz

kategoria: klasy trzecie

I miejsce: Krzysztof Polański kl. IIIa, Tomasz Sus kl. IIIb                                                                       Wyróżnienia: Ernest Socha, Wiktoria Maciak, Adam Górka, Paulina Król, Melania Zielińska, Łucja Cabak, Emilia Barnowska