W tym roku obchodziliśmy 14 rocznicę nadania szkole imienia Świętego Franciszka z Asyżu. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczystość.  Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz proboszcz Andrzej Fik. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Na początku zostały odśpiewane hymny: państwowy i szkolny. Następnie uczniowie klasy VIa i IIIa przedstawili sztukę teatralną pt. „Bajka o czterech świecach” przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Chomiczewskiej i p. Katarzyny Zabrzyńskiej. Występ został wzbogacony o taniec baletowy w wykonaniu uczennic Zofii Rolki z klasy V i Aleksandry Rolki z klasy IIIa. Okolicznościową dekorację sali wykonały p. Joanna Złocka i p. Agata Pulka.

Następnie p. Dyrektor Ryszard Poradowski wręczył nagrody w konkursach organizowanych z okazji Święta Szkoły.

W konkursie literacko- plastycznym pod hasłem: „Kwiatki świętego Franciszka z Asyżu”  przyznano następujące miejsca:

kategoria: klasy pierwsze

I miejsce –Jakub Ormanty kl. Ia

Wyróżnienia: Bartosz Skraba kl. Ib, Patryk Sekuła kl. Ia

kategoria: klasa druga

I miejsce: Maciej Myrna

Wyróżnienia: Wiktoria Dyrcz  i Daniel Janczak

kategoria: klasy trzecie

I miejsce: Hubert Przewoźnik kl. IIIa

Wyróżnienia: Marcin Kuzera kl. IIIb, Dorota Tuczyńska kl. IIIa

kategoria: klasy czwarte

I miejsce: Aurelia Barnowska kl. IVa

Wyróżnienia: Emilia Barnowska kl. IVb, Wiktoria Maciak kl. IVa

kategoria: klasa piąta

I miejsce: Joanna Dobosz

Wyróżnienia: Kacper Kachniarz, Olgierd Kołacz

kategoria: klasy szóste

I miejsce: Anna Lelito kl. VIa

Wyróżnienia: Olga Pulka kl. VIb, Julia Zaprzalska kl. VIa

kategoria: klasy siódme i oddziały gimnazjalne

I miejsce: Martyna Polańska kl. kl. IIIb

Wyróżnienia: Sara Górowska kl. IIc, Wiktoria Barnowska kl. IIa, Daria Kołacz kl. VIIa.

Organizatorem konkursu była p. Anna Chronowska

W konkursie na prezentację multimedialną pod hasłem „W rodzinie uczymy się miłości i szacunku dla życia” nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Julia Zaprzelska z klasy VIa, a wyróżnienie Maksymilian Drożdż z klasy VIb. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.