Uczniowie z klasy piątej i szóstej wzięli udział w prestiżowym Małopolskim Konkursie Humanistycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przebiegającym pod hasłem Było. Jest… Będzie? W etapie szkolnym przeprowadzonym w listopadzie zmagało się dziesięcioro uczniów: Joanna Dobosz, Katarzyna Klimczak, Olgierd Kołacz, Kamila Kotlarska, Anna Lelito,  Katarzyna Nykaza, Olga Pulka, Aleksandra Sus, Joanna Tyc i Julia Zaprzelska. Uczniowie, przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli polonistów - Katarzynę Kwaśny i Agatę Tobiasz - zaprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom wiedzy. Musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi trzech obszernych lektur (Husarskie skrzydła G. Bąkiewicz, K. Szymeczko i P. Wakuły, Którędy do gwiazd? Historia Elżbiety Heweliusz, pierwszej kobiety astronom A. Czerwińskiej-Rydel i Detektywi z Czerwonego Wzgórza Z. Orlińskiej), kilku legend oraz filmu Bella i Sebastian.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 23 stycznia 2018 roku, awansowała Katarzyna Klimczak i Kamila Kotlarska. Trzymamy za nie kciuki! Gratulujemy wszystkim uczestnikom Małopolskiego Konkursu Humanistycznego pracowitości, wiedzy, ambicji i  godnego reprezentowania naszej szkoły.