4 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Szkoły.  Rozpoczęła się ona Mszą świętą, którą celebrował ks. proboszcz Andrzej Fik. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście udali się do szkoły na uroczystą akademię. W uroczystości wzięli udział:p. Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Celina Cempa, ksiądz Andrzej Fik, p.Stanisław Brożek, p. Barbara Bogdańska, p. Marek Stanisz, p. Stanisław Chomiczewski, p. Dorota Walczyk, p. Lidia i Jerzy Chronowscy oraz emerytowani nauczyciele: p. Elżbieta Hasior, p. M. Rodak, p. Anna Cebula, p. Władysław Kulpa i p. Stanisław Szczechowicz. Pani wicedyrektor szkoły Marzena Zaprzelska przedstawiła podstawowe działania wychowawcze  i edukacyjne szkoły oraz podsumowała osiągnięcia uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła, że w pracy wychowawczej korzystamy z nauki i czerpiemy wzór z patrona szkoły - św. Franciszka z Asyżu. Następnie   ogłosiła  wyniki konkursów organizowanych w szkole z okazji Święta Szkoły.

Dzieci z klas 0-III brały udział w konkursie plastycznym pt. „Dzieci z różnych stron świata”, a starsi uczniowie z klas IV-VI w  związku z rokiem Korczaka wykonywali prace pt. „Bohaterowie książek Janusza Korczaka”. W klasach 0-III nie przyznano miejsc, ale spośród 102 prac wyróżniono  41. Natomiast w klasach starszych: I miejsce zajął Łukasz Świgut z kl. Va, II miejsce – Aleksandra Sarata z kl. IV, III miejsce Szymon Złocki z kl. Va. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Monika Kubisz z kl. IV, Anna Leletko  z kl. IV, Oliwia Nieć z kl. Vb, Izabela Harnik z kl. IVa i Bartłomiej Mirek z kl. VIa.  Uczniowie otrzymali nagrody. Rozstrzygnięty też został konkurs literacki o Nagrodę Dyrektora Szkoły. Tematem konkursu były słowa Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją”.

Prace oceniane były w następujących kategoriach:

•          w kategorii wiersz:

I miejsce –Karolina Cabak kl. Vb

II miejsce –Kinga Szatny kl.Vb

III miejsce – Dawid Orzeł kl. VIb

Wyróżnienie otrzymała też Mariola Pikuła z kl. VIa

•          w kategorii list:

I miejsce – Patrycja Zaczyk  kl. VIb

•          w kategorii rozważanie:

I  miejsce – Szymon Złocki kl. Va

II miejsce – Nikodem Tyc kl. Vb

III miejsce – Oliwia Nieć kl. Vb

Następnie koło teatralne i DSM pod kierunkiem p. Ewy Chomiczewskiej zaprezentowało montaż słowno-muzyczny pt. „Janusz Korczak nad przyszłością dzieci rozmyśla”. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała p. Katarzyna Zabrzyńska.

Okolicznościową dekorację sali wykonały p. J. Złocka, p. J. Zdrojewska,  p. A. Pulka i  p. K. Zabrzyńska.