23 października  uczestnicząc najpierw we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Andrzeja Fika, w obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli, starszych i młodszych kolegów uczniowie  klas  pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.

Zanim dzieci otrzymały miano ucznia, wystąpiły z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń:  Anny Pawlikowskiej-Raczek i Agaty Łukasik. W programie artystycznym brały udział także uczennice klasy czwartej: Aleksandra Sarata i Martyna Polańska. Starsze koleżanki sprawdzały jakie umiejętności      i wiadomości posiadają nasze pierwszaki. Dzieci popisywały się recytacją wierszy, tańcami i śpiewaniem piosenek. Punktem kulminacyjnym było uroczyste ślubowanie, w którym uczniowie jednogłośnie ślubowali uczyć się pilnie, szanować innych, godnie reprezentować Szkołę im. św. Franciszka z Asyżu i być wiernym Ojczyźnie. Pani Dyrektor Celina Cempa symbolicznym ołówkiem „włączyła” pierwszaków  do społeczności szkolnej i życzyła im pomyślności w dalszej edukacji. Zgodnie  z tradycją szkoły, uczniowie klas drugich przygotowani przez panie: Dorotę Rolkę i Grażynę Mołodec, montażem słowno-muzycznym przywitali swoich młodszych kolegów w gronie uczniów  i podarowali im upominki. Na zakończenie uroczystości dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.

{phocagallery view=category|categoryid=1|limitstart=0|limitcount=0}