Back to Top

Komunikat dotyczący ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2020/2021

 

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniach 27 i 28 sierpnia 2020r. od godz. 10.00 w głównym budynku szkoły, będzie możliwość spotkania z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych i zapoznania się z ofertami ubezpieczeń NNW dziecka na nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy o konieczności posiadania maseczki na twarzy i dezynfekcji rąk po wejściu do szkoły.

 

Ważny komunikat dla Rodziców

Szanowni Państwo!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej, zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców, którzy złożyli deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łabowej na rok szkolny 2020/2021 o potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej w następujący sposób:

Sporządzenie i wysłanie oświadczenia o następującej treści:

„Ja niżej podpisany …………….. (podać imię i nazwisko,) oświadczam, iż potwierdzam wolę przyjęcia dziecka …………………………….. (podać imię i nazwisko dziecka) do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej na rok szkolny 2020/2021.”

Dla uczniów klasy pierwszej wpisujemy: „do klasy pierwszej”, pozostała treść oświadczenia bez zmian.

Oświadczenie należy wysłać na adres e – mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 kwietnia 2020 r.

Składanie wniosków w wersji papierowej (co jest wymogiem ustawowym) odbywać się będzie po wznowieniu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zajęć edukacyjnych w przedszkolach i szkołach. O dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani w odrębnym komunikacie.

Ważny komunikat dla rodziców

Szanowni Państwo!

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze we wszystkich szkołach na terenie kraju będą zawieszone na 2 tygodnie.

W związku z powyższym Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 12-13 marzec 2020r. odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla dzieci, których rodzice nie mogą im zapewnić opieki. Autobusy w tych dniach kursują bez zmiany.

W dniach od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta. Dotyczy to również oddziałów przedszkolnych.

Proszę, aby dzieci pozostały w domach!!!

Dyrektor Szkoły

Joanna Złocka

Rodzicu!

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu!

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  •  

 

Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej na rok szkolny 2020/2021. Deklaracje należy złożyć w sekretariacie szkoły. Wzór deklaracji można pobrać w sekretariacie szkoły. Dodatkowe informacje zamieszczone są w szkole na tablicy informacyjnej "Dla Rodziców". Terminy składania deklaracji podane poniżej w załączniku:

1. Terminy rekrutacji

 

Strona 2 z 28