Back to Top

Konkurs "Kangur Matematyczny 2016"

    W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie "Kangur Matematyczny 2016". Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach.

W kategorii "Żaczek" uczestniczyło 3 uczniów Król Kajetan kl. IIa, Kowalik Michał kl.IIb, Malec Patryk kl. IIb.

W kategorii "Maluch" uczestniczyło 12 uczniów: Laskoś Kacper kl. IIIa, Kołacz Olgierd kl. IIIa, Kłębczyk Daria kl. IIIa, Cempa Filip kl. IIIa i Dobosz Joanna kl. IIIa, Kotlarska Kamila kl. IVa, Zaprzelska Julia kl. IVa, Sus Aleksandra kl. IVb, Pulka Olga kl. IVb, Lelito Anna kl. IVb, Kucia Daniel kl. VIb, Prorok Klaudiusz kl. IVb.

W kategorii "Beniamin" brało udział  6 uczniów: Mąka Amelia kl. Vb, Ruman Kacper kl. Vb, Kubisz Anna kl. VIa, Filarowicz Gabriela kl.VIa, Malec Julia kl. VIb, Plata Natalia kl. VIb.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali: Kajetan Król z kl. IIa i Amelia Mąka z kl. Vb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorami konkursu w naszej szkole była p. Urszula Pych.

Zebranie z rodzicami

Zebranie rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej odbędzie się w dniu 19 maja 2016 (tj. we czwartek) o godzinie 16:00.

W trakcie spotkania będzie m.in. 

1. Informacja dyrektora o działalności i najważniejszych problemach szkoły.

2. Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w sprawie zagrożeń w sieci i odpowiedzialności wynikajacej z niezgodnego z prawem użycia Internetu.

3. Zebrania z wychowawcami klas. 

Z uwagi na wagę omawianych spraw, w tym informacji o ocenach uczniów w zwiazku ze zbliżajacym sie końcem roku szkolnego, prosimy o niezawodne przybycie.

dr inż. Ryszard Poradowski

Spektakl teatralny "Baśń o Królowej Śniegu"

     W środę 23 marca uczniowie klasy Ib, IIIa i IIIb pojechali do Krynicy na spektakl teatralny „Baśń o Królowej Śniegu”. Sztukę wystawił Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Młodzi widzowie odbyli niezwykłą podróż wraz z Kajem i Gerdą do krainy złej królowej. Dzieci poznały główne motywy baśni, świat wartości, uczyły się dobra i w bezpieczny sposób obcowały ze złem. Nowa adaptacja jednej z najpopularniejszych opowieści Hansa Christiana Andersena zachwyciła dzieci. Młodzi widzowie z wielkim wzruszeniem śledzili historię braterskiej przyjaźni Gerdy i Kaja. Piękne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych młodych widzów.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Baśń o Królowej Śniegu"

ŚWIĄTECZNY CZAS

Są  takie święta raz do roku, co budzą  życie, budzą  czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.

Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną  gra,

a w naszych sercach radość trwa.

       Czas przed świętami upłynął w naszej szkole bardzo pracowicie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania wielkanocnych pisanek organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej. Natomiast w Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z „Symboliką Wielkanocnego Koszyka”.  Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze zwyczajami wielkanocnymi. W dniach 14-18 marca w naszej szkole odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zbieraliśmy produkty o długim terminie przydatności do spożycia: mąkę, makaron, cukier, ryż, kasze, słodycze oraz wiele innych. Dziękujemy wszystkim  uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się do akcji. Zebrane dary zostały przekazane osobom potrzebującym pomocy. Koordynatorem akcji była p. Agata Pulka i p. Bożena Świgut. W szkole uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli wykonali piękne, wielkanocne dekoracje, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych.

Czytaj więcej: ŚWIĄTECZNY CZAS

Wyniki konkursu matematycznego "JERSZ"

    W styczniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym JERSZ. Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia, samodzielności i samodyscypliny uczniów oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala rozbudzać, diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zmagania uczniów zaowocowały dobrymi wynikami. Wielki sukces odniósł Kajetan Król z klasy IIa, który uzyskał piąty wynik w województwie. Natomiast Kacper Laskoś –kl.IIIa, Julia Zaprzelska –kl. IVa i Amelia Mąka-kl. Vb uzyskali najlepszy wynik w szkole. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu matematycznego "JERSZ"

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

•    Dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej, ogłasza rekrutację do oddziałów  przedszkolnych  przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej dla  dzieci 6, 5 i 4 – letnich (urodzonych w latach  2010, 2011 i 2012).Rekrutacja będzie prowadzona od 1 marca do 31  marca 2016 r.  w sekretariacie szkoły, w godzinach od 7.00 do 15.00. Dokumentem wymaganym  przy zapisie jest dowód osobisty  rodzica oraz  PESEL dziecka.
•    Dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej, ogłasza zapisy  do klasy pierwszej   przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej,  dzieci z rocznika 2009. Zapisy  odbędą się  między  1 a 31  marca 2016 r.  w sekretariacie szkoły, w godzinach od 7.00 do 15.00.
•    Dyrektor ZSG zaprasza rodziców dzieci uczniów , którzy rozpoczęli naukę szkolną w wieku 6 lat a aktualnie są uczniami klas I i II  oraz rodziców dzieci 4, 5, i 6 letnich na spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu dotyczące:
       1. rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych,
       2. możliwości ponownego zapisania dziecka do klasy I lub II.
       3. oferty  pomocy  i doradztwa Poradni dla dzieci oraz ich  rodziców.
      Spotkanie odbędzie się dnia 22 lutego (poniedziałek) 2016r. o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej.

Sukces uczniów trenujących w Akademii Goal

Chłopcy trenujący piłkę nożną w składzie: Adrian Ruman, Mikołaj Kądziołka, Tomasz Sus, Olgierd Kołacz, Filip Cempa, Kacper Laskoś, Jan Polański, Filip Ruman, Jakub Łukasik, Bartosz Nieć  odnieśli sukces w  IV Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nowosądeckiego, który odbył się 14 lutego w hali widowisko-sportowej w Rytrze. Gratulujemy!!!

{phocagallery view=category|categoryid=152|limitstart=0|limitcount=0}

Zajęcia antystresowe dla uczniów klas szóstych

W dniach 3 i 4 lutego szóstoklasiści wzięli udział w zajęciach antystresowych prowadzonych przez panie psycholog i pedagog , na co dzień pracujących w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krynicy-Zdroju. Zajęcia zorganizowane zostały z myślą o zbliżającym się sprawdzianie szóstoklasisty i miały na celu uświadomienie naszym uczniom, czym jest stres, jak sobie z nim radzić oraz jakie są techniki relaksacyjne.

{phocagallery view=category|categoryid=150|limitstart=0|limitcount=0}

Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

20 stycznia 2016r. grupa uczniów wzięła udział w Dniach otwartych Policji w Nowym Sączu  w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

Oto relacja z wyjazdu uczennic Amelii Mąki, Karoliny i Celiny Mirek:

Podczas ferii zimowych, została zorganizowana wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod opieką Pani Agaty Pulki, Pani Anny Pawlikowskiej-Raczek i Pani Dyrektor Marzeny Zaprzelskiej. Po przyjeździe do Nowego Sącza szliśmy kilka kilometrów,aż dotarliśmy na miejsce. Weszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie powitała nas sympatyczna pani policjant, przedstawiła się i opowiedziała co będziemy robić. Dowiedzieliśmy się tam, między innymi, jak spędzić bezpiecznie ferie zimowe i na czym polega praca technika kryminalistyki. Pokazał on nam, jak zbiera się odciski palców i odlewy śladów stóp. Mogliśmy także odbić na pamiątkowych dyplomach, które dostaliśmy , swoje linie papilarne.   Kolejnym punktem programu była wizyta       na stanowisku oficera dyżurnego, gdzie byliśmy świadkami zgłoszenia wypadku drogowego.Po powrocie  na salę, każdy mógł wylosować sobie jakiś drobny upominek. Na zakończenie wizyty oglądaliśmy  radiowóz policyjny, do którego mogliśmy wejść i  zrobić zdjęcia. Następnie  pozowaliśmy do grupowych pamiątkowych zdjęć  i opuściliśmy budynek Policji. Autobusem miejskim pojechaliśmy na dworzec „PKS”.  Niedaleko dworca, w restauracji „Kebab al Hasir” posililiśmy się  pysznym jedzeniem i wróciliśmy autobusem do Łabowej. To była super wycieczka!!!

 

Czytaj więcej: Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Koncert noworoczny 2016

17 stycznia 2016r. odbył się  Koncert Noworoczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Z naszej szkoły wystąpiła klasa IIb tańcząc Krakowiaka przygotowanego pod kierunkiem pań Doroty Rolki i Moniki Piątek oraz dziewczynki należące do koła sportowo-tanecznego, prowadzonego przez p. M.Piątek, które zaprezentowały układ taneczny do nowoczesnej muzyki.{phocagallery view=category|categoryid=151|limitstart=0|limitcount=0}

Strona 11 z 28