Back to Top

Dzień Babci i Dziadka 2016

     15 stycznia 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zacni goście dopisali i wszystkie miejsca na sali były zajęte. Uroczystość poprowadziły przedstawicielki SU klas I–III: Zofia Rolka i Daria Kłębczyk z klasy IIIa, przygotowane przez opiekuna SU panią Bożenę Świgut.  Na początku wystąpili uczniowie kl. IIa, którzy recytowali wiersze dla Babci i Dziadka. Uczniów przygotowała p. Grażyna Mołodec. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, zaśpiewały „Piosenkę dla babci i dziadka” oraz pastorałkę „Świeć gwiazdeczko świeć”. Dzieci zostały przygotowane przez panie Krystynę Złocką, Bernadetę Zygadlewicz i Paulinę Kościółek. Następnie uczniowie klas pierwszych, zaśpiewali „Piosenkę dla babci” i „Piosenkę o dziadku”.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2016

Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2016

         W niedzielę 10.01.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Przedstawień Jasełkowych. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich. Występ został przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny Zabrzyńskiej i p. Bożeny Świgut. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i otrzymali zasłużone brawa. Za udział w przeglądzie uczniowie otrzymali pamiątkową Statuetkę, którą  wręczył p. Jerzy Chronowski –dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. 

Czytaj więcej: Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2016

Spotkanie z rodzicami

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej zapraszają rodziców uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej na spotkanie połączone z wywiadówką śródroczną. Spotkanie
odbędzie się na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łabowej w dniu 14 stycznia 2015 (tj. we czwartek) o godzinie 16:00.

Spotkanie rozpocznie wystąpienie dyrektora. Bezpośrednio po nim odbędzie się Koncert kolęd przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej pod kierunkiem ks. Piotra Kiełbasy.

Po Koncercie  wywiadówka z wychowawcami klas i nauczycielami.

Z uwagi zarówno na świąteczny charakter jak i ważność omawianych spraw prosimy o niezawodne przybycie !!!

BOŻE NARODZENIE 2015

       W grudniu w naszej szkole przeprowadzane były różne działania i akcje związane z nadchodzącymi świętami. Samorządy klas I-III i IV-VI włączyły się aktywnie w akcję „Góra Grosza 2015”. Została zorganizowana zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących pomocy. Włączyliśmy się również w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”. Zebrane zabawki, gry, książki i artykuły szkolne zostały przekazane dla dzieci niepełnosprawnych w Stróżach. Akcję koordynowała p. Dorota Rolka. Tradycyjnie dzieci z klas młodszych pod okiem wychowawców wykonały ozdoby na wystrój choinki w kościele. Uczniowie klas starszych wykonali wspaniałe stroiki świąteczne, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. 22 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Samorządy Uczniowskie.

Czytaj więcej: BOŻE NARODZENIE 2015

Pasowanie na czytelnika 2015

       9 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na początku uczniowie klas pierwszych w skupieniu obejrzeli inscenizację pt. „Witajcie w świecie książek” w wykonaniu uczniów klasy IIIa, przygotowaną pod kierunkiem p. Bożeny Świgut. Następnie pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami oraz odgadywali, z której bajki pochodzą wylosowane rekwizyty. Wszystkie zadania zostały wykonane przez dzieci doskonale. Po złożeniu przyrzeczenia, uczniowie zostali pasowani książką przez panią bibliotekarkę Stanisławę Maksymiec na czytelników biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika 2015

XII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

        26 listopada w sali gimnastycznej  dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowane przez p.Ewę Chomiczewską przedstawiły montaż słowno-muzyczny o dzieciach z Fatimy. Występ nawiązywał do   konkursu im.św.Franciszka z Asyżu w tym roku pod hasłem: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM. Celem turnieju było tradycyjnie poznanie życia naszego patrona i dodatkowo Bł.Hiacynty i Franciszka Marto.

Czytaj więcej: XII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

       10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na początku cała społeczność szkolna w obecności sztandaru szkoły odśpiewała hymn państwowy i szkolny. Następnie wystąpili uczniowie klasy Vb przygotowani pod kierunkiem p. Kingi Wiktor. W bardzo ciekawy sposób przedstawili oni ważne wydarzenia z historii Polski, uświadamiając wszystkim, jak trudna i długa była droga do wolności. Potem uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne  recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły w tym dniu byli odświętnie ubrani oraz mieli przypięte biało-czerwone kotyliony.

Czytaj więcej: 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uroczystość "Pasowania na ucznia" 2015

        W czwartek 29 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz Andrzej  Fik. Następnie wraz z pocztem sztandarowym uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na salę gimnastyczną. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Łabowa p. Marek Janczak. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności  wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się wspaniałą wiedzą na temat swojej Ojczyzny. Pierwszacy zostali przygotowani pod kierunkiem p. Agaty Łukasik i p. Anny Pawlikowskiej-Raczek. 

      Następnie na sztandar szkoły złożyli uroczysty akt ślubowania i zostali  symboliczny ołówkiem pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej. Pasowania dokonał dyrektor szkoły Ryszard Poradowski. 

Czytaj więcej: Uroczystość "Pasowania na ucznia" 2015

Spektakl teatralny "Alladyn..."

          W piątek 23 października uczniowie klasy IIb, IIIa i IIIb pojechali do Krynicy na spektakl teatralny pt. „Alladyn…baśń z tysiąca i jednej nocy”.  Na scenie wystąpili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały jedną z najbardziej znanych opowieści z tysiąca i jednej nocy o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej Księżniczce. Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, a niezwykłe zdarzenia, dobre i złe duchy oraz cudowna lampa wprowadziła młodego widza w zaczarowany i egzotyczny świat bajki. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciły barwne kostiumy i scenografia. Od magii baśni ważniejsze jest jednak przesłanie, a mianowicie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Alladyn..."

Konsultacje i spektakl

       Dyrektor Zespołu Szkolno –Gimnazjalnego w Łabowej informuje, że 26 października 2015 (w poniedziałek) o godzinie 16:00 odbędą się comiesięczne konsultacje z rodzicami. W tym miesiącu będą one miały wyjątkowy charakter. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz Mieszkańców Gminy Łabowa na przedstawienie pt.  „Antygona” przygotowane przez szkolny teatr „Mimesis” pod kierunkiem Pani Ireny Janiuk. Bezpośrednio po spektaklu odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Strona 12 z 28