Back to Top

ŚWIĘTO KEN 2015

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem    

jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”. 

           W czwartek 15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Podczas akademii uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Humorystyczne i żartobliwe scenki rozbawiły i wzruszyły zgromadzoną na sali społeczność szkolną.  Akademia została przygotowana przez uczniów klasy IVb pod kierunkiem p. Katarzyny Kwaśny. Po akademii przedstawiciele Samorządów Uczniowskich  klas I-III i IV-VI wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe laurki i słodkie upominki.  

Czytaj więcej: ŚWIĘTO KEN 2015

Święto Szkoły 2015

„Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by wyruszyć drogą świętości”

                                                                                 Św. Jan Paweł II

 2 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Cała społeczność szkolna zebrała się o 800 w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we Mszy Św., którą celebrował ks.A.Fik z udziałem uczennic z Dziewczęcej Służby Maryjnej, przygotowanych pod kierunkiem p.E.Chomiczewskiej. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie został odśpiewany Hymn narodowy oraz Hymn szkoły, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Poradowski. W przemówieniu między innymi przywitani zostali goście, grono, pedagogiczne, rodzice i oczywiście uczniowie, a następnie zaproszono do obejrzenia montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez klasy Va i VIb pod kierunkiem pań: A.Tobiasz I.Wilk. Dekorację przygotowały panie: J.Złocka, J.Zdrojewska, A.Pulka. W sali pojawiły się również prace plastyczne uczniów klas I-III oraz zbiorowe plakaty dzieci  z oddziałów przedszkolnych,  które wzięły udział w konkursie „Mój patron”.  Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursów związanych z obchodzonym świętem.

Msza św. w intencji ks. Gurgacza

     Pomimo deszczowej pogody kilkaset osób oddało w sobotę 5 września br. na Hali Łabowskiej hołd księdzu Władysławowi Gurgaczowi SJ, kapelanowi Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, straconemu z wyroku sądu stalinowskiego 14 września 1949 roku w więzieniu na Montelupich w Krakowie. Mszy świętej przy polowym ołtarzu w asyście czternastu kapłanów, m.in. ks. Andrzeja Fika i ks. Piotra Kiełbasy,   przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Henryk Michalak, który od siedemnastu  lat  bierze udział w tych uroczystościach. Wśród licznych pocztów sztandarowych, naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Weronika Izworska, Wiktoria Smyda, Julia Malec i Dawid Fiut. Na Halę Łabowską dotarli pod opieką p.Iwony Fiut oraz pań: Marzeny Zaprzelskiej, Anny Pawlikowskiej-Raczek, Marty Borek, Agaty Tobiasz, Agaty Pulki. Zainteresowanych szczegółowym przebiegiem uroczystości odsyłamy do artykuły na stronie www.sadeczanin.info.

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

       1 września 2015 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej, którą celebrował ks. Proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa.

Szczególnie gorąco witamy w naszej szkole uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków w tym grupę czterolatków. Opiekę wychowawczą nad pierwszoklasistami sprawować będą: w kl. Ia – p. mgr Agata Łukasik, w kl. Ib – p. mgr Anna Pawlikowska-Raczek, grupą  czterolatków opiekować się będzie p. mgr Paulina Kościółek,  natomiast pięcio i sześciolatkami  panie; grupą „0”p. licencjat p. Krystyna Złocka, a grupą „0”2 p. mgr Bernadeta Zygadlewicz. Mamy nadzieję, że najmłodsi  dobrze poczują się w naszej społeczności szkolnej.

W klasie IVa wychowawstwo obejmie p. mgr Ewa Chomiczewska, w kl. IVb p. mgr Katarzyna Kwaśny, a w kl. Vb  p. mgr Kinga Wiktor. Pozostałe wychowawstwa w kl. II-VI bez zmian.

W pracy wychowawczej przez cały rok szkolny będą nas prowadzić słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 22 VIII 2002 r. na XVII Światowych Dniach Młodzieży w Toronto  „Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by  wyruszyć drogą świętości”.

Wszystkim uczniom w naszej szkole życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wielu sukcesów, nauczycielom mądrości i cierpliwości, a pracownikom szkoły–atmosfery sprzyjającej pracy. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki!

1 września 2015r. po wakacyjnym odpoczynku rozpoczynamy nowy rok szkolny.  O godz. 800 odbędzie się Msza Św. w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu przechodzimy do sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

Odjazdy autobusów szkolnych o godz. 1000.

Zajęcia adaptacyjne 2015

        W dniach od 6 do 10 lipca  2015 r., jak co roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia adaptacyjne. Zajęcia zorganizowane zostały tradycyjnie  dla dzieci 5-letnich  oraz dodatkowo dla dzieci  4-letnich, które od września będą uczęszczały do naszych oddziałów       przedszkolnych.   Spotkania przyszłych przedszkolaków prowadzone  były przez  p.K. Złocką i p.B. Zygadlewicz, które na codzień pracują z przedszkolakami, wspomagane  przez panie: M.Zaprzelską, St.Maksymiec,  A.Pulkę, D.Rolkę, B.Świgut, P.Kościółek, G.Mołodec, E.Chomiczewską, A.Pawlikowską-Raczek, M.Borek. Zajęcia prowadzone były na podstawie opracowanego programu adaptacyjnego: „Zanim zostanę przedszkolakiem”. Ma on na celu uświadomienie rodzicom, że pobyt ich dzieci w szkole może być dla nich ciekawą i wesołą zabawą, pomocy w pokonaniu nieśmiałości, poczucia niepewności        i lęku, przezwyciężyć stres przed nowym otoczeniem, zmniejszyć negatywne uczucia i poznać nauczycieli którzy będą z nimi pracować. W trakcie spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych, muzycznych oraz miały możliwość korzystania  z nowego placu zabaw  i sali gimnastycznej.  

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

       26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, która koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodzice, nauczyciele. Następnie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pan dyrektor Ryszard Poradowski wyróżnił wielu uczniów wręczając im medale, dyplomy i nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję, osiągnięcia sportowe, pracę w różnych organizacjach szkolnych. Na zakończenie życzył wszystkim udanych i wspaniałych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2015 roku!

{phocagallery view=category|categoryid=126|limitstart=0|limitcount=0}

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

Pożegnanie absolwentów 2015

        25 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie absolwentów klas szóstych Szkoły Podstawowej i trzecich Publicznego Gimnazjum. Uczniowie, rodzice, wychowawcy, grono pedagogiczne, zaproszeni goście wzięli udział we Mszy świętej, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik oraz ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Następnie wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnów szkolnych nastąpiło przekazanie Sztandarów Szkół młodszym kolegom. Mowę pożegnalną wygłosili przedstawiciele absolwentów: Martyna Polańska ze szkoły podstawowej i Kamil Zaczyk z gimnazjum. Dalszą część apelu prowadzili: pani Anna Totoś i pan Leszek Baran. Zapoznali wszystkich zebranych z najważniejszymi osiągnięciami absolwentów. Następnie pan dyrektor Ryszard Poradowski wręczył wyróżnienia i nagrody wyróżniającym się uczniom. 

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów 2015

Projekt "Umiem pływać po Sądecku"

        Uczniowie klas drugich naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w projekcie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać po Sądecku". Celem projektu było:

  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania
  • kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez upowszechnienie aktywności fizycznej
  • wszechstronny rozwój sprawności kondycyjnej
  • profilaktyka i korygowanie wad postawy
  • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej
  • edukacja w zakresie korzystania z pływalni i akwenów wodnych 

Czytaj więcej: Projekt "Umiem pływać po Sądecku"

Dzień Mamy i Taty 2015

       Na przełomie maja i czerwca odbywały się w naszej szkole klasowe spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. Klasy trzecie przygotowane pod kierunkiem p. Anny Pawlikowskiej-Raczek i p. Agaty Łukasik przedstawiły rodzicom montaż słowno-muzyczny pt. "Dziękujemy Wam rodzice", w którym ukazano  najważniejsze momenty z życia matki, ojca i dziecka. 

Klasy drugie pod kierunkiem p. Bożeny Świgut i p. Katarzyny Zabrzyńskiej przygotowały sztukę teatralną pt. "Calineczka". Mali aktorzy w przepięknych strojach oraz scenerii pokazali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Klasy pierwsze przygotowane przez p. Dorotę Rolkę i p. Grażynę Mołodec zaprezentowały rodzicom sztukę pt. "Kopciuszek". Doskonała gra aktorska i dopracowany każdy szczegół przedstawienia zrobił na rodzicach ogromne wrażenie. 

Podczas spotkań z rodzicami nie zabrakło ciepłych słów, życzeń, czasem łzy w oku ze wzruszenia.....

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty 2015

Strona 13 z 28