Back to Top

Wyniki XII konkursu plastycznego Nadleśnictwa Nawojowa

        11 czerwca odbyło się na Feleczynie wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego organizowanego przez Nadleśnictwo Nawojowa. Była to już XII edycja konkursu. W tym roku tematem prac były: "Zwierzęta naszych lasów", oraz "Las wiosną". Z naszej szkoły I miejsce w kategorii dzieci przedszkolne zdobyła Agnieszka Złocka z klasy 0 za pracę "Las wiosną", oraz II miejsce również w kategorii dzieci przedszkolne przypadło Ani Zaczek z klasy 0 za pracę "Zwierzęta naszych lasów". Serdecznie gratulujemy! 

Niedzica i okolice

         Dnia 11 czerwca  odbyła się wycieczka historyczno - krajoznawcza do zamku w Niedzicy. Brało w niej udział 44 uczniów z klas IV-VI. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ruiny zamku w Czorsztynie,  zwiedzić pod opieką przewodnika zamek w Niedzicy. Odbyli też rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i przeszli pieszo Wąwóz Homole. Wycieczkę zorganizował pan Mariusz Ropczyński, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Wilk, Agata Tobiasz i Anna Janikowska.

{phocagallery view=category|categoryid=124|limitstart=0|limitcount=0}

Pielgrzymka do Sanktuarium w Ludźmierzu

      9 czerwca uczniowie klas drugich udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Była to pielgrzymka dziękczynna za przyjęcie I Komunii Świętej. Podróż rozpoczęła się modlitwą poranną, następnie podczas drogi uczniowie odmówili modlitwę różańcową i śpiewali pieśni religijne.

      Ludźmierz położony jest w malowniczej kotlinie podhalańskiej zwanej Orawsko – Nowotarską, w okolicach Nowego Targu. Przez Ludźmierz prowadzi szlak turystyczny z Szaflar na Pogórze Orawskie (przez Żeleźnicę -912 m n.p.m.)  i dalej na Babią Górę (1725 m n.p.m.). W Sanktuarium znajduje się cudowna figura Matki Boskiej Ludźmierskiej „Gaździny i Królowej Podhala”. Kult Maryjny trwa od niepamiętnych czasów. Figura słynąca z niezliczonych łask przyciąga tłumy pielgrzymów.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Sanktuarium w Ludźmierzu

Szkolny Konkurs Recytatorski 2015

      Dnia 9 czerwca odbył sie konkurs recytatorski pod nazwą "Dopóki tli się pamięć. W 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej". W konkursie brało udział 11 dziewcząt z klas IV-VI. Prezentowały one wiersze związane tematycznie z okresem ostatniej wojny. Jury, w skład którego weszli: pani wicedyrektor Marzena Zaprzelska, pan Mariusz Ropczyński oraz pani Agata Tobiasz wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sarata z klasy VI, drugie miejsce Karolina Waligóra z klasy Va, natomiast trzecie przypadło w udziale Darii Kołacz z klasy IVa. Przyznano też trzy wyróżnienia: Gabrieli Filarowicz i Angelice Wójtowicz z klasy Va oraz Martynie Polańskiej z klasy VI.

Bieg wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II

10 czerwca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w biegu wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II. Organizatorem biegu był p.Leszek Baran. Uczniowie biegli w dwóch kategoriach: chłopcy (24) i dziewczyny (20). Wyniki były następujące:

Kategoria Dziewczyny:                      Kategoria Chłopcy:

1. Stach Katarzyna                      1. Gaborek Michał

2. Lelito Karolina                         2. Cabak Maciej

3. Gaborek Gabriela                   3. Bacia Arkadiusz

4. Sarata Aleksandra                      4. Sieradzki Szymon

5.Izworska Weronika                      5. Izworski Krystian

6. Mirek Karolina                            6. Król Arkadiusz

 

Gratulujemy!:)

 

Turniej sportowy 2015

W Dzień Dziecka uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Turnieju Sportowym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury wraz z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności sportowych naszych uczniów. Zespoły klasowe wzięły udział w następujących konkurencjach:

  1. Rzuty lotkami do tarczy.
  2. Przeciąganie liny.
  3. Podbijanie piłki.
  4. Sztafeta.
  5. Nawlekanie na skakankę.

Emocjonującą rywalizację wygrała klasa VI i otrzymała puchar przechodni ufundowany przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. Drugie miejsce zdobyła klasa Va, a trzecie Vb. GRATULUJEMY!

Dzień Dziecka w Kopalni Soli w Bochni

      W ten wyjątkowy dla każdego dziecka dzień uczniowie klasy Ia, Ib i IIa pod opieką p. D. Rolki, p. G. Mołodec, i p. B. Świgut wybrali się w magiczną podróż do solnych podziemi znajdujących się w kopalni soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi  na głębokość 212 m. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, którą przemierzyli kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze uczniowie mogli zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych  zagadkowych miejsc.

    Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w którą również zabrani zostali uczniowie. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomogli między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. To niezwykła wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, obejmowała unikatowe komory o charakterystycznym kształcie  i układzie geologicznym, surowe kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami, a także narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Kopalni Soli w Bochni

Konkurs "Strachy na wróble" rozstrzygnięty

      1 czerwca podczas imprezy „Dzień Dziecka w skansenie i Miasteczku Galicyjskim” nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Strachy na wróble” zorganizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac.
Komisja Artystyczna w składzie: Barbara Romańska – etnograf, Bogusława Błażewicz – etnograf, Michał Załuski – artysta plastyk, Anna Florek – historyk sztuki po obejrzeniu 138 prac zgłoszonych na konkurs przez 148 uczestników, postanowiła przyznać 30 wyróżnień. Wśród nagrodzonych  znaleźli się uczniowie klasy IV a: Agnieszka Banach i Jakub Horowski. Gratulujemy!!!

{phocagallery view=category|categoryid=117|limitstart=0|limitcount=0}

Wyniki konkursu plastycznego "Literacka hulajnoga"

       Dnia 28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych nr 2 im. „Orląt Lwowskich” w Nowym Sączu odbyło się rozstrzygnięcie XVI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Literacka hulajnoga”. Honorowy patronat objął Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pan Jerzy Gwiżdż. Głównymi celami konkursu było: pobudzanie wyobraźni czytelników, promowanie i uświetnianie Światowego Dnia Książki oraz odkrywanie przyjemności czytania. Zadaniem uczestników było wykonanie reklamy słowno – plastycznej wybranej przez siebie książki,  którą warto przeczytać.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastycznego "Literacka hulajnoga"

Wycieczka do Wieliczki

         12 maja 2015 roku klasy trzecie z wychowawczyniami- p. A Łukasik  i p. A. Pawlikowską – Raczek, udały się na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Uczestnicy wędrując szlakiem trasy turystycznej, jednocześnie brali udział w warsztatach „Odkrywanie Solilandii”. Spotkali słynnego Skarbnika, który wyznaczył im zadania, bawili się w towarzystwie wesołego Soliludka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchali też fragmentów ciekawej książki „Solilandia - pamiętnik wielickiego skrzata”. Quizy, gry, świetna zabawa- tak mijał młodym podróżnikom czas.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wieliczki

Strona 14 z 28