Back to Top

Wywiadówka

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej informuje, że w dniu 19 maja 2015 (tj. we wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Łabowej.

Z uwagi na wagę poruszanych spraw proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego
dr inż.  Ryszard Poradowski

224 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

       Dnia 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Leszka Barana. Montaż słowno-muzyczny był oddaniem hołdu twórcom Konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy i szkolny. 

{phocagallery view=category|categoryid=120|limitstart=0|limitcount=0}

Łabowski Konkurs Piosenki 2015

Po raz piąty, 13 maja 2015 r. odbył się Łabowski Konkurs Piosenki organizowany przez GOK w Łabowej.   Komisja Konkursowa w składzie: Monika Rębilas, Aneta Tucznio-Worwa i Artur Kmiecik po wysłuchaniu   prezentacji wokalnych postanowiła przyznać następujące nagrody:

Kategoria I uczniowie z klas I-III
1.Miejsce Sus Aleksandra 
2.Miejsce uczennica z Maciejowej
3.Miejsce Król Małgorzata

Kategoria II uczniowie klas IV-VI

1.Uczennica z Nowej Wsi
2.Sarata Aleksandra
3.Mirek Karolina

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Czytaj więcej: Łabowski Konkurs Piosenki 2015

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2015

        23 kwietnia 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 10 uczniów z klas IV-VI. Tekst dyktanda przygotowała p. Agata Tobiasz, a przeczytała go uczniom p. Iwona Wilk.

        Szkolnym Mistrzem ortografii została Martyna Polańska z klasy VI. Miejsce II zajął Krzysztof Wąs, również z klasy VI. Trzecia była Natalia Plata z klasy V b. Ponadto w szranki ortograficzne stanęli: Gabriela Filarowicz (Va), Oliwia Gomulec (IV b), Anna Kubisz (V a), Beata Pikuła (IV a), Katarzyna Sarata (IV a), Wiktoria Smyda (V b), Daria Stachura (IV b).

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

Konsultacje z rodzicami (2)

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej przypomina o konsultacjach z rodzicami w dniu 24 kwietnia br. od godziny 16:00.

Finał XX Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów

8 kwietnia odbył się Finał Jubileuszowego XX Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka.  Organizatorem Konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, a współorganizatorem centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Finał odbył się w Kinie "Sokół" w Starym Sączu. Uczestnicy startowali w IV kategoriach wiekowych. W finale wystąpiła uczennica naszej szkoły Celina Mirek z klasy IIIb, która decyzją Jury  otrzymała wyróżnienie. Nagrody wręczali Jurorzy oraz Dyrektor PMDK w Starym Sączu - Józef Spuścizna. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Kopce Krakowa

W sobotę 21 marca odbyła się wycieczka SK PTT do Krakowa. Celem tej wyprawy były Kopce Krakowa. Na początku zdobyliśmy  Kopiec Wandy położony w Nowej Hucie, który ma wysokość 14m. Następnie Kopiec Kraka – legendarnego założyciela miasta Krakowa. Znajduje się on na wzgórzu Lasoty w dzielnicy Pogórze i ma wysokość 16m. Z kolei Kopiec Kościuszki  położony jest na wzgórzu św. Bronisławy w dzielnicy Zwierzyniec i ma wysokość 34m. To właśnie z tego miejsca nadaje radio RMF FM. Tam młodzież zwiedziła dwie wystawy: galerię figur woskowych „Polaków droga do wolności”, oraz „Twierdza a Miasto Kraków 1846-1918”.  

Czytaj więcej: Kopce Krakowa

Przywitanie wiosny

Dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych  dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do przywitania wiosny. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów. Wykonywały  prace plastyczne o tematyce wiosennej, a także poznawały wiersze i piosenki o wiośnie.

Czytaj więcej: Przywitanie wiosny

Strona 15 z 28