Back to Top

Szanowni Rodzice

Otrzymałam informację, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. w  Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej zostanie rozpoczęta akcja strajkowa trwająca do odwołania. Nie jestem w stanie obecnie przewidzieć, ilu pracowników zgłosi gotowość do pracy. W dniach strajku nie będą przeprowadzane zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie w miarę możliwości opieki dla swoich dzieci w domu i nieposyłanie ich do szkoły od dnia 8 kwietnia 2019 r. Dla dzieci, które przyjdą do szkoły, zostaną zorganizowane  zajęcia opiekuńcze prowadzone przez niestrajkujących nauczycieli. O wszelkich zmianach poinformujemy Państwa na stronie internetowej szkoły (www.sp.labowa.edu.pl)
    W dniach egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty proszę wszystkich przystępujących do egzaminu o stawienie się w szkole do godziny 8:30.
Bardzo proszę o zrozumienie w tym trudnym czasie.
                                                                                             Wicedyrektor szkoły

Czyste powietrze?! W Łabowej?!

Czyste powietrze?! W Łabowej?!

W ramach projektu „Wdrażanie programu ochrony powietrza województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” Marszałek Województwa Małopolskiego przekazał szkole w  Łabowej oczyszczacz powietrza, który zainstalowany został w pomieszczeniu  przedszkola. Z tej okazji cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję pod hasłem: „Czyste powietrze”, podejmując różne działania związane z tą problematyką.

12 października 2018 r. nastąpiło podsumowanie akcji. Od rana na sali gimnastycznej uczniowie wszystkich klas oglądali i podziwiali ciekawe i bardzo pomysłowe prace

z odpadów i surowców wtórnych wykonane przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV - VIII i klas III gimnazjalnych. Podziwiali także plakaty, wiersze, ulotki, hasła i żarty poświęcone tej ważnej idei. Starsi uczniowie prezentowali różne doświadczenia fizyczne

 i chemiczne, wzbudzając zainteresowanie, szczególnie swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Kreatywność dzieci pozwala twierdzić, że świadomość na temat zanieczyszczenia środowiska znacznie wzrosła…

Wśród różnych ekologicznych eksponatów uczennice  z zespołów tanecznych zaprezentowały taniec powietrza,  członkowie Koła Młodego Przyrodnika – scenkę na temat „Ziemia u lekarza”.  Było też wiele różnych piosenek o czystej, niezanieczyszczonej planecie Ziemi. Serca wszystkich skradły przedszkolaki, które zaprezentowały się wspaniale, śpiewając: „SOS – to Ziemia woła do ludzi, jutro tlen już trudniej będzie zbudzić”…

To był dzień w szkole inny niż wszystkie, ale jakże interesujący. Młodsi i starsi  uczniowie zwiedzając niezwykłą wystawę, z pewnością zastanowili się nad problemem zdrowego życia.

Czytaj więcej: Czyste powietrze?! W Łabowej?!

Święto Szkoły 2018

11 października 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu świętowała 15. rocznicę nadania szkole imienia. Kierunek pracy szkoły w tym roku szkolnym wyznaczają słowa papieża Franciszka: Nie powinniśmy bać się dobroci ani  też wrażliwości. Te słowa były też tematem zorganizowanych z tej okazji konkursów: na prezentację multimedialną dla uczniów klas IV –VIII i III gimnazjalnych i plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas I – III.

Po mszy  świętej zaproszeni Goście i cała społeczność szkolna odbyła z Małym Księciem podróż na Ziemię XXI wieku.  Bohater utworu Antoine’a de Saint-Exupe’ry’ego odwiedził różnych ludzi, szukając przyjaciela… Niestety, współcześni ludzie zawiedli  Księcia… Młodzi aktorzy zawarli w swoim przedstawieniu przesłanie, że dobroć

i wrażliwość są w życiu najważniejsze… i to, jak powiedział lis: „Jedynie sercem można wszystko jasno poznać. To, co najważniejsze, skrywa się przed wzrokiem”.

 Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły i Radę Rodziców. Wszyscy mogli podziwiać prace plastyczne dzieci wyeksponowane na sali.

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2018

Witamy Nowy Rok Szkolny 2018/2019

Dnia 03.09.2018r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, przedszkolaków, rodziców na godzinę 8.00 do kościoła , gdzie  odprawiona zostanie msza święta, a następnie do sali gimnastycznej na uroczysty apel. Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami.

 

W związku ze zmianą firmy, która w nowym roku szkolnym, będzie zajmować się dowozem uczniów do szkoły, zmianie ulega harmonogram przyjazdów/odjazdów autobusów.

Szczegółowe informacje będą podane  uczniom  w pierwszym tygodniu nauki.

Harmonogram jazdy autobusów, rano w dzień rozpoczęcia roku szkolnego (przybliżone godziny):

Autobus I- Kamianna 655 -Kotów 700 -Łabowa

Autobus I- Łosie 725-Nowa Wieś-735 -Łabowa

Autobus II-Uhryń 655  - Łabowiec  705 -Łabowa

Autobus II- Barnowiec 725  - Czaczów  730 -Składziste 735- Łabowa

Autobus II- Krzyżówka 705  - Roztoka Wielka 715 -Łabowa

Szkolny konkurs recytatorski

STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

      Pod takim hasłem odbył się tegoroczny SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla klas IV-VI. Szesnastu uczniów uczciło setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, recytując wiersze patriotyczne. Bezkonkurencyjną deklamatorką okazała się Julia Zaprzelska z kl. VIa, wygrywając konkurs wierszem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Byłeś jak wielkie, stare drzewo. Drugie miejsce zajęła Kamila Kotlarska, również z VIa, recytując wiersz To legioniści, pułk drugi i trzeci. Trzecia była Monika Polańska z klasy VIb,   deklamując wiersz Edwarda Słońskiego Ta, co nie zginęła.

      Konkurs stał na tak wysokim poziomie, że jury (Agata Tobiasz i Iwona Wilk) przyznało jeszcze trzy wyróżnienia. Zdobyli je: Katarzyna Klimczak (VIa), Bartosz Nieć (V) i Aneta Szczecina (VIa). Pozostali uczniowie, którzy stanęli w konkursowe szranki, to: Filip Cempa, kl. V, Joanna Dobosz, kl. V, Rita Filarowicz, kl. IVa, Kacper Kachniarz, kl. V, Olgierd Kołacz, kl. V, Anna Lelito, kl. VIa, Katarzyna Nykaza, kl. VIa, Gabriela Ostroga, kl. V, Natalia Pancerz, kl. IVa, Klaudiusz Prorok, kl. VIb.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy patriotyzmu i umiejętności recytatorskich :) Brawo!

 

Szkolny konkurs ortograficzny

Uczniowie klas IV-VI  27 marca 2018 r. walczyli o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Pod okiem polonistycznego jury (Katarzyna Kwaśny, Agata Tobiasz) zmagali się z trudnościami ortograficznymi w tekście dotyczącym naszej niepodległości. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Spośród trzynastu uczestników najlepszą znajomością pisowni wykazała się uczennica klasy V – Zofia Rolka i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii. Drugie miejsce zajęła Julia Zaprzelska z klasy VIa, a trzecie Katarzyna Klimczak z kl. VIa. Wszyscy uczestnicy konkursy reprezentowali bardzo wysoki, wyrównany poziom, czego im serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs ortograficzny

Święto Wiosny 2018

21 marca uczniowie naszej szkoły tradycyjnie powitali wiosnę. Wszyscy licznie zgromadzili się na górnym korytarzu, aby oglądnąć przygotowany przez klasę IIIb wiosenny program artystyczny. Następnie odbył się konkurs recytatorski. Wyłonieni w eliminacjach klasowych uczniowie recytowali wiersze o wiośnie. Poziom był tak wysoki, że jury w składzie: p. Marzena Zaprzelsaka –wicedyrektor szkoły i p. Ewa Chomiczewska przyznały wszystkim uczniom nagrody. Organizatorem Dnia Wiosny był SU klas I-III wraz z opiekunem p. Katarzyną Zabrzyńską. Program artystyczny przygotowała p. Anna Pawlikowska-Raczek.

Zabawa karnawałowa 2018

30 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych mogły w tym dniu założyć bajkowy strój. Na sali nie zabrakło księżniczek, królów, rycerzy, piłkarzy i różnych zwierzątek. Zabawy poprowadziły panie animatorki, które inspirowały dzieci do zabawy różnymi pomysłami i oczywiście wspaniałą muzyką.

Strona 4 z 28