Back to Top

Święta tuż, tuż 2017

22 grudnia w świątecznych nastrojach, cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w KONCERCIE KOLĘD I PASTORAŁEK. W koncercie wzięły udział wszystkie klasy oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Po występach odbyły się wigilie klasowe.

Dwudniowa wycieczka w Pieniny SK PTT

Dwudniowa wycieczka w Pieniny była dla członków Szkolnego Koła PTT  podsumowaniem  udanego sezonu turystycznego w bieżącym roku. W sobotni poranek 16 grudnia młodzi turyści w komplecie stawili się na parkingu w Łabowej, skąd ruszyliśmy w kierunku Szczawnicy. Szybko i bezpiecznie upłynęła podróż i około godz.10 wystartowaliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Czerwonego Klasztoru. Droga Pienińska poprowadzona prawym brzegiem Dunajca jest jedną z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych w Pieninach. Po zrobieniu pierwszego grupowego zdjęcia w Grocie Zyblikiewicza wstąpiliśmy do pawilonu edukacyjnego PPN, w którym obejrzeliśmy ekspozycję pt. „Ekosystemy leśne Pienin”.

     Podczas wędrówki podziwialiśmy najpiękniejsze zakątki przełomu Dunajca, które  pokryte śnieżną pierzynką potęgowały niesamowite wrażenia wzrokowe. Zatrzymanie grupy przy Czerwonym Klasztorze stanowiło największą trudność dnia. Powodem tego nie był widok na masyw Trzech Koron jakże cudny z tego miejsca, ale widok schroniska Trzy Korony- miejsca naszego noclegu. Szybko więc skierowaliśmy się na polską stronę i już przed godziną 15 każdy znalazł się w swoim pokoju.
    Po godzinnym odpoczynku wszyscy wzięliśmy udział w prelekcji i pokazie pt. „Śladami górskiej mody”. Z uwagą i zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika. Kapelusze, gorsety, surduty, chusty i korale wzbudzały zachwyt jak niejeden pieniński widok. Wartościowe ze względu na swoją historię, kunszt wykonania, ale przede wszystkim ponad stuletni wiek. Ostatnim punktem soboty była uroczysta wigilijna obiadokolacja. Krótkie życzenia, łamanie opłatkiem i już zajadaliśmy symboliczny barszcz.
Niedzielny poranek przywitał nas słońcem i wspaniałą panoramą górską na czele z Tatrami. Po śniadaniu i wykwaterowaniu nastąpił przejazd do kościoła w Sromowcach Niżnych na msze św. Miło było usłyszeć ciepłe słowa powitania od księdza, który wyraźnie ucieszył się z naszego uczestnictwa w nabożeństwie. Przejście górskie z Przełęczy Osice na Przełęcz Szopka zajęło nam niecałe 2 godziny. Ławeczki zapełniły się tryskającymi śmiechem i energią dziećmi. Widać, że trasa nie sprawiła im żadnego problemu, bo przecież wypracowana kondycja przynosi lekkość chodzenia, a tym samym zadowolenie.
     W Krościenku zameldowaliśmy się około 14 i autobusem ruszyliśmy w drogę powrotną. I tak zakończyliśmy wycieczki dla najmłodszych w 2017 roku.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Spotkanie autorskie z p. Danutą Sułkowską i p. Barbarą Paluchową.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Danutą Sułkowską, autorką książki o starosądeckim klasztorze, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łabowej. Spotkanie poprzedził cykl spotkań pt. „Święta Kinga i jej cuda” w bibliotece gminnej uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów, mający na celu uzupełnienie wiedzy o Sądecczyźnie i legendach z nią związanych. Uczniowie zwiedzili również wystawę pt. „Św. Kinga Pani Ziemi Sądeckiej”.

Uczniowie klas młodszych (0 do IV) naszej szkoły  uczestniczyli natomiast w spotkaniu autorskim z p. Barbarą Paluchowa, autorką książki „Za co Babcia kocha Kraków”, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łabowej. Spotkanie poprzedził również cykl spotkań pt. „Wiano św. Kingi” w bibliotece gminnej uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, mający na celu uzupełnienie wiedzy o Sądecczyźnie i legendach z nią związanych. Uczniowie obejrzeli również wystawę pt. „Św. Kinga Pani Ziemi Sądeckiej”.

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łabowej, ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych  przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej dla  dzieci sześcioletnich oraz młodszych w tym do oddziału dziesięciogodzinnego

Prowadzone są również zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej tj. dzieci   z rocznika 2011.

Rekrutacja będzie prowadzona od 14 marca do 23  marca 2018 r.  w sekretariacie szkoły, w godzinach od 700 do 1500

Zebranie z rodzicami

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łabowej informuje, że w dniu 8 lutego 2018r. tj. we czwartek, o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły odbędzie się spotkanie Dyrektora z rodzicami uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Bezpośrednio po spotkaniu z dyrektorem odbędą się wywiadówki z wychowawcami klas. z uwagi na ważność omawianych tematów prosimy o niezawodna obecność.

"Zabłyśnij na drodze" z firmą Nestle

29.01.2018r. klasy III, odwiedzili przedstawiciele firmy Nestle,  w ramch  ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zabłyśnij na drodze". Edukatorzy pokazali dzieciom film nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadzili pogadankę na temat noszenia odblasków i bycia bezpiecznym na drodze. Uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i wafelka, a w ramach podziękowania za spotkanie zaśpiewali piosenkę "Znaczki odblaskowe".

Czytaj więcej: "Zabłyśnij na drodze" z firmą Nestle

Rozstrzygnięcie Konkursu "WIERSZE O BARWACH"

W dniu 26 listopada 2017r. grupa uczniów z klasy V (2) i VIa (3) pod opieką pań: Marzeny Zaprzelskiej i Małgorzaty Mirek- rodzic- udała się do Warszawy na rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego "WIERSZE O BARWACH".

Zgodnie z Regulaminem konkursu dzieci miały wykonać pracę plastyczną w formacie A3 przedstawiającą ich ulubione miejsce w Małej Ojczyźnie, a następnie napisać wiersz przedstawiający uroki tegoż miejsca w języku literackim i gwarze – nasi uczniowie pisali w gwarze Lachów Sądeckich. Każdy wiersz musiał być napisany ręcznie i na komputerze. Prace były opatrzone godłem autora.

            Ogromną radość sprawiły nam wyniki Konkursu:

Miejsce 1 – Adrian Rolka kl.V

Miejsce  2 – Tomasz Mirek kl.VIa

Wyróżnienia: Filip Cempa z V, Arkadiusz Ruman i Julia Zaprzelska –  z VIa. Wszyscy uczniowie zostali docenieni za swoje wiersze.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Konkursu "WIERSZE O BARWACH"

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Uczniowie z klasy piątej i szóstej wzięli udział w prestiżowym Małopolskim Konkursie Humanistycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przebiegającym pod hasłem Było. Jest… Będzie? W etapie szkolnym przeprowadzonym w listopadzie zmagało się dziesięcioro uczniów: Joanna Dobosz, Katarzyna Klimczak, Olgierd Kołacz, Kamila Kotlarska, Anna Lelito,  Katarzyna Nykaza, Olga Pulka, Aleksandra Sus, Joanna Tyc i Julia Zaprzelska. Uczniowie, przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli polonistów - Katarzynę Kwaśny i Agatę Tobiasz - zaprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom wiedzy. Musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi trzech obszernych lektur (Husarskie skrzydła G. Bąkiewicz, K. Szymeczko i P. Wakuły, Którędy do gwiazd? Historia Elżbiety Heweliusz, pierwszej kobiety astronom A. Czerwińskiej-Rydel i Detektywi z Czerwonego Wzgórza Z. Orlińskiej), kilku legend oraz filmu Bella i Sebastian.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 23 stycznia 2018 roku, awansowała Katarzyna Klimczak i Kamila Kotlarska. Trzymamy za nie kciuki! Gratulujemy wszystkim uczestnikom Małopolskiego Konkursu Humanistycznego pracowitości, wiedzy, ambicji i  godnego reprezentowania naszej szkoły.

99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dotknij Niepodległości – pod takim hasłem odbyła się w piątek 10 listopada akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie klasy IV a szkoły podstawowej pod opieką p. Agaty Tobiasz oraz II c gimnazjum pod opieką p. Piotra Mółki. Uroczystość uświetnił chór gimnazjum, kierowany przez p. Joannę Złocką. Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna i w obecności sztandaru odśpiewano hymn Polski. Montażowi słowno-muzycznemu towarzyszyły wyświetlane na ścianie slajdy, przedstawiające historię Polski, naszych bohaterów i piękno ojczystego krajobrazu.

Czytaj więcej: 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Strona 5 z 28