Back to Top

Spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

     W poniedziałek 10 października uczniowie klasy Ia, IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Świgut, p. Katarzyną Zabrzyńską i p. Anną Pawlikowską-Raczek wybrali się do Krynicy na spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.  Przedstawienie wywołało u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównego bohatera, przeżywały jego rozliczne przygody, a także razem z dobrą wróżką Szeherezadą pomagały Sindbadowi w rozwiązywaniu wielu problemów. Myślą przewodnią spektaklu były słowa: „Nie poskąpi ci życie radości, gdy masz serce pełne miłości”. Większość uczniów bez trudu odczytała przesłanie przedstawienia mówiące o tym, iż dobro, które człowiek nosi w sercu, choć poddane najcięższej próbie, zawsze zwycięży zło. Dodatkowym atutem spektaklu były efekty świetlne, które wywołały zachwyt u wszystkich uczniów, a oprawa muzyczna wprowadziła ich w klimat rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

Święto Szkoły 2016

   We wtorek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz proboszcz Andrzej Fik.  We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum.

Po mszy świętej poczty sztandarowe, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczna, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na początku zostały odśpiewane hymny: państwowy i szkolny. Następnie uczniowie klasy IVa i VIa przedstawili sztukę teatralną pt. „Wszyscy jesteśmy braćmi” przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Wilk i p. Mariusza Ropczyńskiego. Okolicznościową dekorację sali wykonały p. Katarzyna Zabrzyńska, p. Joanna Zdrojewska, p. Agata Pulka.

Następnie p. Dyrektor Ryszard Poradowski wręczył nagrody w konkursach organizowanych z okazji Święta Szkoły. Związane one były z hasłem roku: „Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa”.

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2016

Wycieczka do Energylandii

       30 września klasa Vb pod opieką pań: Katarzyny Kwaśny, Agaty Pulki, Marty Borek spędziła dzień w Zatorze- PARKU ROZRYWKI ENERGYLANDIA. Wycieczce sprzyjała piękna pogoda i uczniowie bez przeszkód korzystali z licznych atrakcji. W parku wydzielonych jest kilka stref- dla najmłodszych i tych mniej lub bardziej odważnych. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wrażeń dostarczył również pobyt w kinie 7D. Wycieczka była dla uczniów fajną aktywną rozrywką.

{phocagallery view=category|categoryid=584|limitstart=0|limitcount=0}

Pamiętamy o KSIĘDZU KAPELANIE WŁADYSŁAWIE GURGACZU

3 września 2016 r. na Hali Łabowskiej odbyła się kolejna (już 18!) żywa lekcja historii, czyli spotkanie żołnierzy PPAN z mieszkańcami oraz  władzami Sądecczyzny i nie tylko.   Kulminacyjnym punktem uroczystości była Msza Św. w intencji księdza kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, celebrowana przez księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Przedstawiciele naszej szkoły biorą udział w tym wydarzeniu historycznym od roku 2006. W sobotę na Łabowską Halę pod opieką pań Doroty Rolki i Marzeny Zaprzelskiej oraz rodziców panów Marka Kołacza i Leszka Zaprzelskiego wybrali się: Barnowska Emilia, Malec Patryk, Kołacz Olgierd, Zaprzelska Julia, Mąka Amelia, Kołacz Daria i  Malec Julia – absolwentka SP. Dzielnie spisały się dziewczęta z Pocztu Sztandarowego; Amelia, Daria i Julia, które mimo ogromnego upału stały godnie z naszym sztandarem. Na hali dołączyli do nas dyrektor Ryszard Poradowski i Radosław Kucia. Dziękujemy państwu Iwonie i Wojciechowi Mąkom za pomoc w organizacji wyjścia i wywiezienie sztandaru.

Kolorowy Egipt

W maju i czerwcu 2016 r. uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wzięli udział w akcji KOLOROWY /POKOLORUJ EGIPT. Była uczennica naszej podstawówki, Joanna, wraz z grupą studentów z Krakowa, poprosiła nas o zebranie materiałów papierniczych dla dzieci w Kairze. Wszystkie dzieci od zerówek do klas szóstych ochoczo przyłączyły  się do akcji. Efektem były pudła pełne kredek, pisaków, farb, ołówków, kolorowanek, linijek, nożyczek, zeszytów i bloków. Mamy nadzieję, że sprawią one radość naszym rówieśnikom w Kairze. Joanna obiecała nam relację z pobytu w Egipcie. Czekamy z niecierpliwością!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

"...Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa."

                                                         Papież Franciszek

         Uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. proboszcza Andrzeja Fika i katechety Rafała Więcława rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wspólnej modlitwie, w sali gimnastycznej Pan Dyrektor Ryszard Poradowski przywitał Wszystkich Przedszkolaków, Uczniów i Rodziców. Przedstawił nowych wychowawców i nauczycieli: Ia: mgr Bożena Świgut, IIa: mgr Katarzyna Zabrzyńska, IVa: mgr Mariusz Ropczyński, IVb: mgr Agata Łukasik (dodatkowo nauczyciel matematyki w kl. IV-VI) oraz wychowawców świetlicy: mgr Monika Piątek i mgr Anna Szkaradek.

Życzymy owocnego roku szkolnego!

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

    24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodzice, nauczyciele. Następnie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pan dyrektor Ryszard Poradowski wyróżnił wielu uczniów wręczając im nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję. Na zakończenie życzył wszystkim udanych i wspaniałych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2016 roku!

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Pożegnanie absolwentów 2016

     23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie absolwentów klas szóstych Szkoły Podstawowej i trzecich Publicznego Gimnazjum. Uczniowie, rodzice, wychowawcy, grono pedagogiczne, zaproszeni goście wzięli udział we Mszy świętej, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik oraz ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Następnie wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnów szkolnych, poczet sztandarowy SP, który tworzyli uczniowie klas szóstych, uroczyście przekazał Sztandar Szkoły  swoim młodszym kolegom. Mowę pożegnalną w imieniu wszystkich absolwentów wygłosili: ze szkoły podstawowej -Angelika Wójtowicz, a z gimnazjum - Jakub Klimczak. Dalszą część apelu poprowadzili: pan Mariusz Ropczyński i pan Piotr Mółka. Zapoznali wszystkich zebranych z najważniejszymi osiągnięciami absolwentów. Następnie pan dyrektor Ryszard Poradowski wręczył wyróżnienia i nagrody wyróżniającym się uczniom. 

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów 2016

IX Festiwal Nauki w PWSZ

     10 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w IX Festiwalu Nauki organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Podstawowym celem festiwalu jest pokazanie, jak ciekawa i różnorodna może być nauka. Tegoroczny program obfitował w szereg oryginalnych pokazów i doświadczeń naukowych oraz ciekawych gier i zabaw dydaktycznych, a także warsztatów artystycznych i rozgrywek sportowych.

Czytaj więcej: IX Festiwal Nauki w PWSZ

Strona 9 z 28