Back to Top

Uroczystość "Ślubowania kl. I" 2016

      W czwartek 27 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz Andrzej  Fik. Następnie wraz z pocztem sztandarowym uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczną. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Łabowa p. Marek Janczak, p. Barbara Bogdańska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Monika Mirek – kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Jednostek. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazali się wspaniałą wiedzą na temat swojej Ojczyzny. Pierwszacy zostali przygotowani pod kierunkiem  p. Bożeny Świgut.

Czytaj więcej: Uroczystość "Ślubowania kl. I" 2016

Święto KEN 2016

    W czwartek 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie w bardzo humorystyczny sposób podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za trud, poświęcenie włożone w nauczanie i wychowanie. Akademię przygotowała klasa IVb pod kierunkiem p. Agaty Łukasik. W tym dniu też przedstawiciele SU klas I-III i IV-VI złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli okolicznościowe laurki. 

Czytaj więcej: Święto KEN 2016

Spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

     W poniedziałek 10 października uczniowie klasy Ia, IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Świgut, p. Katarzyną Zabrzyńską i p. Anną Pawlikowską-Raczek wybrali się do Krynicy na spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.  Przedstawienie wywołało u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównego bohatera, przeżywały jego rozliczne przygody, a także razem z dobrą wróżką Szeherezadą pomagały Sindbadowi w rozwiązywaniu wielu problemów. Myślą przewodnią spektaklu były słowa: „Nie poskąpi ci życie radości, gdy masz serce pełne miłości”. Większość uczniów bez trudu odczytała przesłanie przedstawienia mówiące o tym, iż dobro, które człowiek nosi w sercu, choć poddane najcięższej próbie, zawsze zwycięży zło. Dodatkowym atutem spektaklu były efekty świetlne, które wywołały zachwyt u wszystkich uczniów, a oprawa muzyczna wprowadziła ich w klimat rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

Święto Szkoły 2016

   We wtorek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Łabowej, którą celebrował ksiądz proboszcz Andrzej Fik.  We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum.

Po mszy świętej poczty sztandarowe, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczna, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na początku zostały odśpiewane hymny: państwowy i szkolny. Następnie uczniowie klasy IVa i VIa przedstawili sztukę teatralną pt. „Wszyscy jesteśmy braćmi” przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Wilk i p. Mariusza Ropczyńskiego. Okolicznościową dekorację sali wykonały p. Katarzyna Zabrzyńska, p. Joanna Zdrojewska, p. Agata Pulka.

Następnie p. Dyrektor Ryszard Poradowski wręczył nagrody w konkursach organizowanych z okazji Święta Szkoły. Związane one były z hasłem roku: „Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa”.

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2016

Wycieczka do Energylandii

       30 września klasa Vb pod opieką pań: Katarzyny Kwaśny, Agaty Pulki, Marty Borek spędziła dzień w Zatorze- PARKU ROZRYWKI ENERGYLANDIA. Wycieczce sprzyjała piękna pogoda i uczniowie bez przeszkód korzystali z licznych atrakcji. W parku wydzielonych jest kilka stref- dla najmłodszych i tych mniej lub bardziej odważnych. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wrażeń dostarczył również pobyt w kinie 7D. Wycieczka była dla uczniów fajną aktywną rozrywką.

{phocagallery view=category|categoryid=584|limitstart=0|limitcount=0}

Pamiętamy o KSIĘDZU KAPELANIE WŁADYSŁAWIE GURGACZU

3 września 2016 r. na Hali Łabowskiej odbyła się kolejna (już 18!) żywa lekcja historii, czyli spotkanie żołnierzy PPAN z mieszkańcami oraz  władzami Sądecczyzny i nie tylko.   Kulminacyjnym punktem uroczystości była Msza Św. w intencji księdza kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, celebrowana przez księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Przedstawiciele naszej szkoły biorą udział w tym wydarzeniu historycznym od roku 2006. W sobotę na Łabowską Halę pod opieką pań Doroty Rolki i Marzeny Zaprzelskiej oraz rodziców panów Marka Kołacza i Leszka Zaprzelskiego wybrali się: Barnowska Emilia, Malec Patryk, Kołacz Olgierd, Zaprzelska Julia, Mąka Amelia, Kołacz Daria i  Malec Julia – absolwentka SP. Dzielnie spisały się dziewczęta z Pocztu Sztandarowego; Amelia, Daria i Julia, które mimo ogromnego upału stały godnie z naszym sztandarem. Na hali dołączyli do nas dyrektor Ryszard Poradowski i Radosław Kucia. Dziękujemy państwu Iwonie i Wojciechowi Mąkom za pomoc w organizacji wyjścia i wywiezienie sztandaru.

Kolorowy Egipt

W maju i czerwcu 2016 r. uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wzięli udział w akcji KOLOROWY /POKOLORUJ EGIPT. Była uczennica naszej podstawówki, Joanna, wraz z grupą studentów z Krakowa, poprosiła nas o zebranie materiałów papierniczych dla dzieci w Kairze. Wszystkie dzieci od zerówek do klas szóstych ochoczo przyłączyły  się do akcji. Efektem były pudła pełne kredek, pisaków, farb, ołówków, kolorowanek, linijek, nożyczek, zeszytów i bloków. Mamy nadzieję, że sprawią one radość naszym rówieśnikom w Kairze. Joanna obiecała nam relację z pobytu w Egipcie. Czekamy z niecierpliwością!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

"...Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa."

                                                         Papież Franciszek

         Uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. proboszcza Andrzeja Fika i katechety Rafała Więcława rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wspólnej modlitwie, w sali gimnastycznej Pan Dyrektor Ryszard Poradowski przywitał Wszystkich Przedszkolaków, Uczniów i Rodziców. Przedstawił nowych wychowawców i nauczycieli: Ia: mgr Bożena Świgut, IIa: mgr Katarzyna Zabrzyńska, IVa: mgr Mariusz Ropczyński, IVb: mgr Agata Łukasik (dodatkowo nauczyciel matematyki w kl. IV-VI) oraz wychowawców świetlicy: mgr Monika Piątek i mgr Anna Szkaradek.

Życzymy owocnego roku szkolnego!

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

    24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik i ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodzice, nauczyciele. Następnie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pan dyrektor Ryszard Poradowski wyróżnił wielu uczniów wręczając im nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję. Na zakończenie życzył wszystkim udanych i wspaniałych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2016 roku!

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Strona 9 z 28