Już dwa lata minęły od czasu, kiedy uczniowie Szkolnego Koła PTT zdobyli najwyższy szczyt Pienin – Wysoką. W sobotę 25 października przyszedł czas na Trzy Korony, a dokładnie zdobyliśmy Okrąglicę (982m nmp). Z sentymentem wspominaliśmy błotną ślizgawkę sprzed dwóch lat, gdyż  tegoroczna  aura była odmienna. Słońce wychodziło w Krościenku czyli na starcie naszej wyprawy,  a od Przełęczy Szopki do szczytu towarzyszyła nam coraz gęstsza mgła. Na platformie widokowej mogliśmy już tylko dostrzec „czubek własnego nosa”. Plusem takiej widoczności było to, że nikt nie odczuwał lęku wysokości.

Wycieczka urozmaicona była różnego typu atrakcjami. Najmłodsi szaleli wśród mocno oszronionych drzew, przypominających widoki z baśni „Królowa Śniegu”,  trochę starsi wypatrywali wśród runa leśnego okazałych rydzów.  Natomiast w autokarze podczas drogi powrotnej odbywała się pełna integracja pomiędzy uczniami SP, Gimnazjum i dorosłymi.  Mateusz – jako jedyny przedstawiciel Gimnazjum - musiał się nieźle napracować, by wszystkich  rozbawić.

Przewodnikiem prowadzącym była pani Joanna Król,  zamykającym pani Maria Dominik. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Dorota Rolka, Bożena Świgut, Bernadeta Zygadlewicz, Anna Wandas i Bernadeta Sarata oraz pan Marek Kołacz.

Czas przejścia górskiego – ok. 5 godzin. Trasa wycieczki: Krościenko n/D- Przełęcz Szopka-Trzy Korony (Okrąglica 982 m npm)-Przełęcz Szopka-Wąwóz Sopczański- Schronisko Trzy Korony-Sromowce Niżne

{phocagallery view=category|categoryid=54|limitstart=0|limitcount=0}