W poniedziałek 27 października dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Nowego Sącza na spektakl teatralny pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował ”. Na scenie wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy pokazali młodym widzom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie przedstawione są nieprzemijające wartości wychowawczo – edukacyjne. Dzieci zostały zabrane na ekscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska. Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy i scenografia zachwyciły widownię.

W wycieczce wzięło udział 44 przedszkolaków. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Krystyna Złocka, p. Bernadeta Zygadlewicz, p. Marta Borek oraz rodzice: Monika Matyjewicz i Edyta Janczak.