28 października został zorganizowany wyjazd  do MOK w Nowym Sączu na spektakl teatralny pt. „Hobbit – tam i z powrotem”. Sztukę wystawił Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia. Trwające 70 minut przedstawienie trzymało młodego widza w napięciu,
a wartko tocząca się akcja wciągała i intrygowała. Uczestnikom  tego artystycznego wydarzenia bardzo podobała się nie tylko gra aktorska (świetna rola Gandalfa Szarego), ale i kostiumy (piękny, wielobarwny strój smoka i niezwykła kreacja gigantycznego pająka) oraz profesjonalnie przygotowana scenografia.

W wycieczce uczestniczyło 42 uczniów z klas IV –VI szkoły podstawowej. Dziećmi opiekowały się panie: Agata Tobiasz i Marzena Zaprzelska. Wyjazd zorganizowała Iwona Wilk.