24 października 2014 roku odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Humanistycznego Mrok tajemnic nas otacza. Do konkursu przez dwa miesiące przygotowywało się dziewięcioro uczniów pod kierunkiem swoich nauczycieli polonistów: Agaty Tobiasz i Mariusza Ropczyńskiego. Uczniowie mieli do przeczytania cztery „grube” lektury: Małgorzaty Musierowicz Opium w rosole, Edmunda Niziurskiego Sposób na Alcybiadesa, Hanny Ożogowskiej Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek, Marka Twaina Książę i żebrak.Poza tym poznawali postacie detektywów Agaty Christie i Sir Artura Conana Doyle`a. Oglądali także kreskówki Owce w sieci, mówiące o różnorodnych zagrożeniach w Internecie. Najlepiej testy konkursowe rozwiązały uczennice klasy VI: Martyna Polańska i Monika Kubisz. Gratulujemy.