„Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by wyruszyć drogą świętości”

Św. Jan Paweł II

2 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Cała społeczność szkolna zebrała się o 800 w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we Mszy Św., którą celebrował ks.A.Fik z udziałem uczennic z Dziewczęcej Służby Maryjnej, przygotowanych pod kierunkiem p.E.Chomiczewskiej. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie został odśpiewany Hymn narodowy oraz Hymn szkoły, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Poradowski. W przemówieniu między innymi przywitani zostali goście, grono, pedagogiczne, rodzice i oczywiście uczniowie, a następnie zaproszono do obejrzenia montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez klasy Va i VIb pod kierunkiem pań: A.Tobiasz I.Wilk. Dekorację przygotowały panie: J.Złocka, J.Zdrojewska, A.Pulka. W sali pojawiły się również prace plastyczne uczniów klas I-III oraz zbiorowe plakaty dzieci  z oddziałów przedszkolnych,  które wzięły udział w konkursie „Mój patron”.  Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursów związanych z obchodzonym świętem.