Po raz kolejny nasza szkoła  bierze udział    w konkursie pt."Odblaskowa szkoła". Koordynatorkami akcji  są panie: Agata Pulka, Marta Borek, Anna Pawlikowska-Raczek. Celem akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto  celem konkursu jest  zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15  z elementów odblaskowych i promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia     w ruchu drogowym. Głównym celem jest zaopatrzenie Wszystkich uczniów w kamizelki odblaskowe. W ty celu w dużej mierze zaktywizowani zostaną rodzice. W szkole  o bezpieczeństwie będą przypominały liczne gazetki ścienne,  pogadanki, spotkanie   z policjantami, a także konkursy: plastyczny dla oddziałów przedszkolnych w formie plakatu „Jestem widoczny na drodze- bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym”; Projekt znaczka odblaskowego w kl. I-III;  Ulotka o bezpieczeństwie    w kl. IV-VI,  a także test wiedzy  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zaplanowano także imprezę plenerową promująca bezpieczeństwo.  Wszystkie te działania pokazują, iż szkoła zwraca dużą uwagę na bezpieczeństwo swoich uczniów jako uczestników ruchu drogowego.