W grudniu w naszej szkole przeprowadzane były różne działania i akcje związane z nadchodzącymi świętami. Samorządy klas I-III i IV-VI włączyły się aktywnie w akcję „Góra Grosza 2015”. Została zorganizowana zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących pomocy. Włączyliśmy się również w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”. Zebrane zabawki, gry, książki i artykuły szkolne zostały przekazane dla dzieci niepełnosprawnych w Stróżach. Akcję koordynowała p. Dorota Rolka. Tradycyjnie dzieci z klas młodszych pod okiem wychowawców wykonały ozdoby na wystrój choinki w kościele. Uczniowie klas starszych wykonali wspaniałe stroiki świąteczne, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. 22 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Samorządy Uczniowskie.

     Koncert wprowadził całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja! Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania tych wspaniałych Świąt. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Wokalne występy uczniów były na wysokim poziomie. W to wspólne kolędowanie włączyli się również nauczyciele, którzy zaśpiewali pastorałkę „Skrzypi wóz”. Na  koniec pan Dyrektor Ryszard Poradowski życzył wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Po kolędowaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na klasowe Wigilie.

       Mamy nadzieję, że również w gronie rodzinnym, przy choince i przy szopce będą śpiewane  kolędy….. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. Niech w tę Wigilijną noc w Waszych domach zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda, niech rodzinne ciepło doda Wam odwagi w nadchodzącym Nowym Roku. 

{phocagallery view=category|categoryid=148|limitstart=0|limitcount=0}