W ramach programu MEN „Książki naszych marzeń”, dla uczniów klasy IV b Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu opracowany został projekt pt. „Z książką za pan brat”. Głównym założeniem projektu było, kierując się słowami Wisławy Szymborskiej, pokazanie uczniom, że:  „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Opiekę nad całym przedsięwzięciem sprawowała Katarzyna Kwaśny, nauczycielka języka polskiego oraz wychowawczyni tej klasy.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy Jacka i Barbary – pary detektywów, będących bohaterami serii książek Dariusza Rekosza. Czwartoklasiści wspólnie wykonali dwa komiksy, przedstawiające przygody Basi i Jacka z pierwszej i drugiej części. Dzięki nim dowiedzieli się co skrywa „tajemnicza szafa”, ile chlebów upiekł piekarz, kto udawał kalekę oraz gdzie podziała się żółta walizka. Powstałe komiksy można oglądać w szkolnej bibliotece. Mamy nadzieję, że zainspirują one naszych kolegów i koleżanki do przeczytania kolejnych części przygód młodych detektywów, które wprowadzą wszystkich zainteresowanych na trop licznych spisków i nieodkrytych tajemnic!

{phocagallery view=category|categoryid=167|limitstart=0|limitcount=0}