W poniedziałek 10 października uczniowie klasy Ia, IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Świgut, p. Katarzyną Zabrzyńską i p. Anną Pawlikowską-Raczek wybrali się do Krynicy na spektakl teatralny „O wesołym Sindbadzie żeglarzu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.  Przedstawienie wywołało u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównego bohatera, przeżywały jego rozliczne przygody, a także razem z dobrą wróżką Szeherezadą pomagały Sindbadowi w rozwiązywaniu wielu problemów. Myślą przewodnią spektaklu były słowa: „Nie poskąpi ci życie radości, gdy masz serce pełne miłości”. Większość uczniów bez trudu odczytała przesłanie przedstawienia mówiące o tym, iż dobro, które człowiek nosi w sercu, choć poddane najcięższej próbie, zawsze zwycięży zło. Dodatkowym atutem spektaklu były efekty świetlne, które wywołały zachwyt u wszystkich uczniów, a oprawa muzyczna wprowadziła ich w klimat rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.

Widowisko bardzo spodobało się zgromadzonej w sali publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa na jego zakończenie.

{phocagallery view=category|categoryid=574|limitstart=0|limitcount=0}