20 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się konkurs im. Św. Franciszka z Asyżu. Na początku wystąpili członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy przedstawili scenkę teatralną pt. „Warto pomagać innym”. W przedstawieniu zaprezentowało się 20 uczniów z klas od III do VI. Występ rozpoczęła Katarzyna Sarata z VIa, która  zaśpiewała piosenkę T. Kamińskiego „Ty tylko mnie poprowadź”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w klasie, której uczniowie organizowali pomoc koleżeńską oraz pomoc humanitarną dla dzieci z Afryki.

Wolontariuszom w ich działaniach starali się przeszkodzić diabełkowie, w role których wcielili się Klaudiusz Prorok z  kl.Vb i Daria Stachura kl. VIa. Zadaniem aniołków (Wiktoria Maciak i Natalia Pancerz z kl. IIIa) było przekonanie organizatorów pomocy o słuszności ich działań i potrzebie niesienia pomocy innym. Potem uczniowie klas starszych recytowali wiersze o treści dobroć i miłość, a Aleksandra Sus z kl. Vb pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Prawo miłości”. Po występie opiekun koła Pani Grażyna Mołodec poinformowała zebranych o wynikach loterii fantowej i przekazaniu kwoty 400 zł na konto Stowarzyszenia „Klucz Muszyński” z przeznaczeniem na pomoc dla Madzi i Amelki poszkodowanych w wypadku samochodowym.  

Następnie odbył się konkurs, którego przewodnim tematem było: „Święty Franciszek i zwyczaje bożonarodzeniowe”. Organizatorami konkursu były panie: Ewa Ćhomiczewska i Katarzyna Zabrzyńska. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI- po dwóch reprezentantów z każdej klasy. W skład jury weszli: Dyrektor Ryszard Poradowski, ks. Andrzej Fik oraz p. Stanisława Maksymiec. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: kl. Va Kamila Kotlarska, Julia Zaprzelska

II miejsce: kl. IVa Olgierd Kołacz, Tomasz Maciak

III miejsce: kl. VIa Daria Kołacz, Zuzanna Krzak

IV miejsce: kl. IVb Kacper Cycoń, Fabian Gawlak i kl. Vb Monika Polańska, Aleksandra Sus

V miejsce: kl. VIb Kacper Ruman                                                                                                                              

Na zakończenie dyrektor Ryszard Poradowski oraz ksiądz proboszcz Andrzej Fik uroczyście wręczyli członkom koła Caritas legitymacje członkowskie.

{phocagallery view=category|categoryid=590|limitstart=0|limitcount=0}