We wrześniu bieżącego roku Szkolne Koło PTT działające przy Szkole Podstawowej w Łabowej obchodziło swój jubileusz. To już 5 lat aktywnej działalności koła. Turystyczny dorobek koła to 50 odbytych wycieczek i zdobycie Korony Polskich Beskidów. Prawie wszyscy członkowie koła zapracowali na odznakę „Ku wierchom”. Działalnością koła od początku kieruje p. Dorota Rolka, a organizacją i prowadzeniem wycieczek zajmuje się przewodnik PTT- p. Joanna Król. Podczas wędrówek po górskich szlakach w opiece nad uczniami pomaga p. Bożena Świgut. Celem kolejnej wycieczki SK PTT było dotarcie nad Czarny Staw Gąsienicowy w Tatrach. W pięknej, tatrzańskiej scenerii główni bohaterowie jubileuszowej wycieczki otrzymali turystyczno-słodkie upominki, a osoby szczególnie zaangażowane w jego działalność: p. Dorota Rolka i p. Joanna Król wyróżnienie od prezesa PTT p. Wojciecha Szaroty. Po zrobieniu pamiątkowych fotek wszyscy ruszyli w drogę powrotną przez Dolinę Jaworzynki do Kuźnic. Do Łabowej wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych.