W piątek 13 września uczniowie naszej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łabowej. Dzieci uczyły się, jak postępować w różnych sytuacjach kryzysowych, np. w czasie pożaru. Ratownicy pokazali m.in. jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci ćwiczyły uciskanie klatki piersiowej na przyniesionych przez siebie maskotkach. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z małymi ratownikami: Sądeckie WOPR, Grupa Krynicka GOPR, funkcjonariusze Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza PSP Nowy Sącz, Policja, Sądecka Grupa Ratownicza, OSP Łabowa, OSP Nowa Wieś, OSP Łosie oraz OSP Kamianna.