We wrześniu bieżącego roku cała nasza szkoła przystąpiła do konkursu pt."Odblaskowa szkoła", który daje mozliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale dba również o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Koordynatorkami tej akcji zostały p. Agata Łukasik i p. Joanna Zdrojewska. W ramach promocji idei konkursu w każdej sali lekcyjnej i na szkolnych korytarzach, już we wrześniu, pojawiły się gazetki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również we wrześniu, klasy pierwsze pod kierunkiem pań: Anny Pawlikowskiej-Raczek i Agaty Łukasik rozpoczęły realizację  programu edukacyjnego pt. "Klub Bezpiecznego Puchatka". Program ten uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze,w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.