Uroczystości szkolne – Święto Szkoły
2003/2004
- 4 X 2003 – nadanie imienia Św.Franciszka z Asyżu – inicjatywa dyrektora, grona pedagogicznego i rodziców uczniów szkoły podstawowej.
- Msza Św. celebrowana przez Infułata Władysława Kostrzewę i proboszcza parafii Łabowa Piotra Pawlinę.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Poświęcenie tablicy pamiątkowe, sztandaru j i szkoły - ks. Infułat.
- Uroczysta Akademia – Elżbieta Hasior, Ewa Chomiczewska.
- Oprawa muzyczna – Stanisław Szary.
2004/2005
- 4 X 2004
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Pozyskanie dla szkoły XIX wiecznej figury Św. Franciszka – Marzena Zaprzelska.
2005/2006
- 4 X 2005 – „Iść przed siebie, to znaczy mieć świadomość celu” Jan Paweł II.
- Akademia - kl.II i IIIb – G.Mołodec, B.Świgut.
2006/2007
3 X 2006 - „Nawet małe ziarenko, może wyrosnąć na wielkie drzewo”.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Pasowanie pierwszoklasistów, dekoracje, oprawa muzyczna - Anna Pawlikowska – Raczek i Agata Pulka.
- Przedstawienie „Przypowieść o słabym ziarenku, które stało się silnym drzewem” – Agata Tobiasz, Iwona Wilk, Mariusz Ropczyński.
- Oprawa muzyczna – Katarzyna Zabrzyńska.
- Poświęcenie odrestaurowanej przez artystę malarza Stanisława Chomiczewskiego figury Św. Franciszka – ks. proboszcz Andrzej Fik.
2007/2008
- 4 X 2007 - “Póki czas mamy, starajmy się czynić dobrze.” Św. Franciszek z Asyżu, 1219 r.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Pasowanie pierwszoklasistów, dekoracje, oprawa muzyczna – Katarzyna Zabrzyńska, Bożena Świgut, Marta Borek.
- Montaż słowno – muzyczny do hasła wychowawczego roku - Agata Pulka (koło teatralne kl. II-III).
- I Konkurs Literacki o Nagrodę Dyrektora ZSG – wpłynęły 4 prace. Jury przyznało: I miejsce Joanna Kachniarz IVa i wyróżnienia: Maria Augustyńska VI, Magdalena Cieśla IVa, Gabriela Świgut IVa.
2008/2009
- 3 X 2008 - „Rodzice są najbliższymi przyjaciółmi dzieci.” Jan Paweł II,
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska
- II Konkurs Literacki o Nagrodę Dyrektora ZSG – wpłynęły dwie prace: Magdaleny Cieśli Va i Krzysztofa Kubisz Vab. Obydwie prace otrzymały wyróżnienia.
- Pasowanie pierwszoklasistów, dekoracje, oprawa muzyczna - Marta Borek, Grażyna Mołodec i Dorota Rolka.
- Montaż słowno – muzyczny „Mniejszy od najmniejszych” – Mariusz Ropczyński.
- Oprawa muzyczna – Katarzyna Citak i Katarzyna Zabrzyńska.
2009/2010
- 2 X 2009 - “Bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia.” Jan Paweł II.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Pasowanie pierwszoklasistów– Agata Łukasik, Anna Pawlikowska – Raczek, Marta Borek, Leszek Baran.
- Oprawa muzyczna - Mariusz Gorczowski.
2010/2011
- 4 X 2010 - „Wolność trzeba stale zdobywać.” Jan Paweł II.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Pasowanie pierwszoklasistów – Katarzyna Zabrzyńska, Bożena Świgut, Marta Borek.
- Konkurs wiedzy historycznej „Na polach Grunwaldu – na polach sławy i chwały” (org.M.Ropczyński) dla klas V-VI:
I miejsce – Aleksandra Świgut VIa,
II miejsce – Klaudia Trojan VIb,
III miejsce – Faustyna Konieczny VIb,
IV miejsce ex quo Konrad Banach i Kacper Mołodec z VIa.
- III Konkurs Literacki o Nagrodę Dyrektora ZSG – wpłynęło 9 prac, tematy: 1/ Jak rozumiem słowa JPII – Wolność trzeba stale zdobywać, 2/ Ludzie, którzy w swoim życiu realizowali lub realizują słowa JPII.
Jury przyznało dwa wyróżnienia: Dominika Świgut Va i Karol Zdrojewski VIa.
- Konkurs plastyczny „Na polach Grunwaldu – na polach sławy i chwały” dla klas I-II i zerówek (org. J.Złocka, A.Pulka, K.Kwaśny i M.Zaprzelska) :
I miejsce – klasa IIb,
II miejsce ex quo – „0”1 i Ia,
III miejsce – „0”2.
W kategorii klas III-IV:
I miejsce – IIIb a,
wyróżnienie IVa.
- Montaż muzyczno - poetycki „Wolność trzeba stale zdobywać” dziewczęta klas V-VI –
- M.Ropczyński, M.Zaprzelska
- Oprawa muzyczna – Mariusz Gorczowski.
2011/2012
- 4 X 2011 - „Rodzina jest szkołą miłości.” Jan Paweł II.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- IV Konkurs Literacki o Nagrodę Dyrektora ZSG – wpłynęło 8 prac:
I miejsce – Joanna Totoś Va,
II miejsce – Kacper Piniański Vb,
Nagrodę Specjalna Daniel Nowak z IVa,
Wyróżnienia – Olga Bogdańska, Mariola Pikuła i Marcin Jania z Va oraz Justyna Wójtowicz i Szymon Złocki z IVa,
- Przedstawienie „Wilk z Gubbio” klasy IIIab - Agata Łukasik, Anna Pawlikowska – Raczek.
- Dekoracje – Urszula Pych, Leszek Baran, Mariusz Sychowski, Stanisław Brożek.
- Oprawa muzyczna Mariusz Gorczowski.
2012/2013
- 4 X 2012 - „Dzieci są nadzieją.” Jan Paweł II.
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- V Konkurs literacki o nagrodę dyrektora ZSG – wpłynęło 8 prac z klas Vb i VIa:
Kategoria WIERSZ:
I miejsce – Karolina Cabak Vb,
II miejsce – Kinga Szatny VB,
III miejsce – Dawid Orzeł VIb,
Wyróżnienie: Mariola Pikuła VIa.
Kategoria LIST:
I miejsce – Patrycja Zaczyk VIb, (pozostałych miejsc nie przyznano).
Kategoria ROZWAŻANIE:
I miejsce – Szymon Złocki Va,
II miejsce – Nikodem Tyc Vb,
III miejsce - Oliwia Nieć Vb.
- Konkurs plastyczny „Dzieci z różnych stron świata” dla zerówek i uczniów klas I-III.
- Montaż słowno-muzyczny „Janusza Korczaka rozmyślania o dzieciach” i oprawa muzyczna – Ewa Chomiczewska i Katarzyna Zabrzyńska.
- Dekoracje – Agata Pulka, Joanna Złocka (Ogórek), Joanna Zdrojewska, Marzena Zaprzelska.
2013/2014
- 3 X 2013 r.–X rocznica nadania szkole imienia „Nie samym chlebem człowiek żyje..”
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Spektakl „Ślady Franciszka” klasy III ab – G.Mołodec, D.Rolka.
- VI Konkurs Literacki o Nagrodę Dyrektora Szkoły:
I miejsce Justyna Wójtowicz VIa,
wyróżnienia: Karolina Cabak VIb, Kinga Szatny VIb i Julia Polańska V.
- Konkurs plastyczny: Święty Franciszek - nasz patron od 10 lat”:
I miejsce ex quo Justyna Frączek a Ia i Julia Zaprzelska IIa,
II miejsce Kacper Laskoś Ia ,
III miejsce Olga Pulka IIb,
Wyróżnienia: Ia – Joanna Dobosz, Olgierd Kołacz, Tomasz Maciak,
IIa – Angelika Cycoń, Katarzyna Klimczak, Anna Lelito, Patryk Kuchnia,
IIb – Jowita Klimczak, Anna Ogórek.
2014/2015
- 4 X 2015 r. - Życie jest poszukiwaniem prawdy, dobra i piękna.”
- Oprawa liturgiczna mszy św. – Ewa Chomiczewska.
- Przedstawienie „Św. Franciszek”, mieszanka tańców krakowskich - Agata Łukasik, Anna Pawlikowska – Raczek – klasy IIIa,b.
- Oprawa muzyczna – Katarzyna Zabrzyńska, Joanna Złocka(Ogórek).
- Dekoracje – Agata Pulka, Marzena Zaprzelska.
- VII Konkurs Literacki o Nagrodę Dyrektora Szkoły – opowiadanie lub wiersz interpretujące hasło r.szk.” Dzieci szukają prawdy, dobra i piękna wokół siebie”:
Kategoria OPOWIADANIE:
I miejsce Angelika Wójtowicz Va,
II miejsce Daria Kołacz IVa,
III miejsce Anna Kubisz Va
Kategoria WIERSZ:
I miejsce Karolina Mirek Vb,
II miejsce Karolina Lelito VI,
III miejsce Monika Kubisz VI.
- Konkurs plastyczny nt. hasła r.szk.” Dzieci szukają prawdy, dobra i piękna wokół siebie” w następujących kategoriach:
Kategoria klasy pierwsze
I miejsce - Karolina Rusiniak,
II miejsce – Nadia Janczak,
III miejsce – Emilia Barnowska,
Wyróżnienie: Karolina Kalisz.
Kategoria klasy drugie
I miejsce – Zofia Rolka,
II miejsce – Bartosz Nieć,
III miejsce – Polański Jan,
Wyróżnienia: Joanna Dobosz, Klaudia Szyszka, Wiktoria Wajda i Filip Zaczek.
Kategoria klasy trzecie
I miejsce ex quo - Kamila Rusiniak i Julia Zaprzelska (innych miejsc nie przydzielono).
Kategoria prace rodzinne
Wpłynęły 4 pary prac rodzica i dziecka: Kacper Kachniarz (IIa) z mamą, Filip Cempa (IIa) z mamą, Łukasz Kubisz (IIa) z tatą, Anna Lelito (IIIa) z mamą.
Kategoria plakat oddziału przedszkolnego - szczególne wyróżnienie –grupa „0”1.