Dnia 8 listopada 2013r. klasa VIa miała przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli naszej szkoły na akademię organizowaną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni klasy VIa - p. Anna Janikowska. Akademia odbyła się na dolnym korytarzu (koło biblioteki). Uczestniczyły w niej wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami.

Przed akademią można było zaobserwować tremę naszych szkolnych aktorów. Swoje zdolności aktorskie prezentowali oni aż cztery razy. Dużą popularnością cieszył się samochód wykonany przez naszego klasowego „szpeca” – Szymona.

A wszystko zaczęło się o godzinie  7.15 przygotowywaniem scenerii, którą uczniowie wykonali samodzielnie. Uczniowie pojawili się wcześniej w szkole aby pomóc w przygotowaniach. Na lekcji pierwszej prowadzone były próby, a więc śmiechów jak i stresów było wiele. Na lekcji drugiej w akademii uczestniczyli uczniowie klas: IVb, V, IVb. Na lekcji trzeciej nasi aktorzy mieli okazję wystąpić aż dwa razy. W akademii uczestniczyły wtedy nasze zeróweczki, oraz uczniowie klas I-II SP. Na lekcji czwartej akademii przyglądały się klasy III oraz klasa IVa.

Wszystkie występy spotkały się z aprobatą publiczności. Nasi aktorzy być może okryli swoje życiowe powołanie. Kibicujemy im i  życzymy dalszych sukcesów.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoj obecnością i dobrym słowem.

Anna Janikowska