W czwartek 27 listopada odbył się w naszej szkole XI konkurs im. Św. Franciszka z Asyżu. Celem konkursu było poznanie życia i działalności św. Franciszka z Asyżu i bł. Karoliny Kózki, uwrażliwienie uczniów na przesłanie Papieża Benedykta XVI „Życie jest poszukiwaniem prawdy, dobra i piękna” oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Organizatorami konkursu były panie Ewa Chomiczewska i Katarzyna Zabrzyńska. W skład Jury weszli: Dyrektor szkoły Ryszard Poradowski i ksiądz proboszcz Andrzej Fik.

W pierwszej części konkursu uczniowie z klas I-III recytowali wiersze przyrodniczo-ekologiczne. Jury do którego dołączyła p. Agata Tobiasz przyznało następujące miejsca:

I miejsce –Kacper Cycoń kl.IIb, Julia Zaprzelska kl.IIIa, Dominika Orzeł kl.IIIb

II miejsce – Adam Górka kl. Ia, Emilia Barnowska kl.Ib, Joanna Dobosz kl.IIa

Następnie Dziewczęca Służba Maryjna zaprezentowała montaż słowno-muzyczny o życiu bł. Karoliny Kózki.

W drugiej części konkursu w turnieju wiedzy zmierzyli się uczniowie klas IV-VI. Poszczególne klasy reprezentowali następujący uczniowie:

kl. IVa – Daria Kołacz, Jakub Horowski

kl. IVb – Gabriela Gaborek, Daria Stachura

kl. Va – Piotr Klimczak, Gabriela Filarowicz

kl. Vb – Magdalena Polańska, Wiktoria Smyda

kl. VI – Monika Kubisz, Julia Polańska

Każdy z uczestników z odpowiednim wyprzedzeniem otrzymał zestaw zagadnień dotyczących życia i działalności św. Franciszka z Asyżu i bł. Karoliny Kózki, które miały mu pomóc w przygotowaniach do konkursu. Turniej opierał się na zasadach popularnego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”.  Po zaciętej rywalizacji   w finale znaleźli się: Daria Kołacz kl. IVa, Daria Stachura kl. IVb oraz Monika Kubisz kl. VI.

Wyniki konkursu:

I miejsce  Daria Stachura