Uczniowie z klasy piątej i szóstej wzięli udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przebiegającym pod hasłem Życie to nie teatr. W etapie szkolnym przeprowadzonym w listopadzie zmagało się dziesięcioro uczniów: Piotr Filarowicz, Karol Główczyk, Katarzyna Klimczak, Kamila Kotlarska, Daniel Kucia, Anna Lelito, Amelia Mąka, Olga Pulka, Aleksandra Sus i Julia Zaprzelska. Uczniowie, przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli polonistów – Katarzynę Kwaśny, Mariusza Ropczyńskiego i Agatę Tobiasz - zaprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom wiedzy.

Musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi trzech obszernych lektur (Panny Foch Barbary Kosmowskiej, Magicznego drzewa. Świata ogromnych Andrzeja Maleszki i Matyldy Roalda Dahla) oraz kilku baśni i legend. Do etapu rejonowego, przeprowadzonego 11 stycznia 2017 roku, awansowała Katarzyna Klimczak (kl. Va, uczennica A. Tobiasz) i Olga Pulka (kl. Vb, uczennica K. Kwaśny). Dziewczyny przeczytały kilka kolejnych lektur (Podróż za jeden uśmiech Adama Bahdaja, Szaleństwa panny Ewy Kornela Makuszyńskiego i Rzekę Emilii Kiereś) oraz wiele mitów. W ciągu 120 minut musiały napisać m.in. list, opowiadanie, ogłoszenie, rozwiązać krzyżówkę oraz uzupełnić luki w tekście dotyczącym greckich bogów. Wykazały się znowu ogromną wiedzą i pracowitością. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Małopolskiego Konkursu Humanistycznego pracowitości, wiedzy, ambicji i  godnego reprezentowania naszej szkoły w tym ważnym konkursie, do którego przystąpili uczniowie z całego województwa. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do Kasi Klimczak i Olgi Pulki, które dały z siebie tak dużo! Wszystkich zainteresowanych zadaniami z etapu szkolnego i rejonowego zapraszamy na stronę kuratorium. Warto zobaczyć, jak duży był stopień ich trudności i jacy nasi uczniowie są mądrzy, tak dobrze te zadania rozwiązując.