Back to Top

Szkolny konkurs ortograficzny

Uczniowie klas IV-VI  27 marca 2018 r. walczyli o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Pod okiem polonistycznego jury (Katarzyna Kwaśny, Agata Tobiasz) zmagali się z trudnościami ortograficznymi w tekście dotyczącym naszej niepodległości. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Spośród trzynastu uczestników najlepszą znajomością pisowni wykazała się uczennica klasy V – Zofia Rolka i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii. Drugie miejsce zajęła Julia Zaprzelska z klasy VIa, a trzecie Katarzyna Klimczak z kl. VIa. Wszyscy uczestnicy konkursy reprezentowali bardzo wysoki, wyrównany poziom, czego im serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs ortograficzny

Święto Wiosny 2018

21 marca uczniowie naszej szkoły tradycyjnie powitali wiosnę. Wszyscy licznie zgromadzili się na górnym korytarzu, aby oglądnąć przygotowany przez klasę IIIb wiosenny program artystyczny. Następnie odbył się konkurs recytatorski. Wyłonieni w eliminacjach klasowych uczniowie recytowali wiersze o wiośnie. Poziom był tak wysoki, że jury w składzie: p. Marzena Zaprzelsaka –wicedyrektor szkoły i p. Ewa Chomiczewska przyznały wszystkim uczniom nagrody. Organizatorem Dnia Wiosny był SU klas I-III wraz z opiekunem p. Katarzyną Zabrzyńską. Program artystyczny przygotowała p. Anna Pawlikowska-Raczek.

Zabawa karnawałowa 2018

30 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych mogły w tym dniu założyć bajkowy strój. Na sali nie zabrakło księżniczek, królów, rycerzy, piłkarzy i różnych zwierzątek. Zabawy poprowadziły panie animatorki, które inspirowały dzieci do zabawy różnymi pomysłami i oczywiście wspaniałą muzyką.

Koncert Noworoczny 2018

21 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Koncercie Noworocznym organizowanym przez GOK w Łabowej. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVb oraz klasy Ia. Obie grupy taneczne przygotowała p. Dorota Rolka. Na scenie młodzi tancerze  pokazali swoje umiejętności ruchowe i taneczne, zachwycając widownię. Podczas koncertu swój taniec pokazały również dzieci z oddziału przedszkolnego 04, które zostały przygotowane przez p. Annę Rumin i p. Annę Fiut. Taki występ był  ogromnym przeżyciem dla maluchów, a jednocześnie dostarczył widzom wielu niezapomnianych wrażeń. 

Czytaj więcej: Koncert Noworoczny 2018

Dzień Babci i Dziadka 2018

19 stycznia odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierszem i piosenką powitały dziadków uczniowie klasy Ib przygotowani przez p. G. Mołodec. Uczniowie klasy Ia zaprezentowali taniec przygotowany  pod kierunkiem p. Doroty Rolki. Klasy II i IIIa przedstawili swoim dziadkom „Jasełka”, przygotowane pod czujnym okiem wychowawców p. Bożeny Świgut i p. Katarzyny Zabrzyńskiej. Klasa IIIb zaśpiewała piosenkę dla babci i dziadka. Klasę przygotowała p. A. Pawlikowska –Raczek. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 01, 02  i 03 przygotowane przez p. Krystynę Złocką, p. Bernadetę Zygadlewicz i p. Martę Borek zaśpiewały pastorałkę „Świeć gwiazdeczko, mała świeć…” . Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego 04 pięknie zaprezentowały taniec, przygotowany przez p. Anny Rumin i p. Anny Fiut.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2018

Święta tuż, tuż 2017

22 grudnia w świątecznych nastrojach, cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w KONCERCIE KOLĘD I PASTORAŁEK. W koncercie wzięły udział wszystkie klasy oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Po występach odbyły się wigilie klasowe.

Dwudniowa wycieczka w Pieniny SK PTT

Dwudniowa wycieczka w Pieniny była dla członków Szkolnego Koła PTT  podsumowaniem  udanego sezonu turystycznego w bieżącym roku. W sobotni poranek 16 grudnia młodzi turyści w komplecie stawili się na parkingu w Łabowej, skąd ruszyliśmy w kierunku Szczawnicy. Szybko i bezpiecznie upłynęła podróż i około godz.10 wystartowaliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Czerwonego Klasztoru. Droga Pienińska poprowadzona prawym brzegiem Dunajca jest jedną z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych w Pieninach. Po zrobieniu pierwszego grupowego zdjęcia w Grocie Zyblikiewicza wstąpiliśmy do pawilonu edukacyjnego PPN, w którym obejrzeliśmy ekspozycję pt. „Ekosystemy leśne Pienin”.

     Podczas wędrówki podziwialiśmy najpiękniejsze zakątki przełomu Dunajca, które  pokryte śnieżną pierzynką potęgowały niesamowite wrażenia wzrokowe. Zatrzymanie grupy przy Czerwonym Klasztorze stanowiło największą trudność dnia. Powodem tego nie był widok na masyw Trzech Koron jakże cudny z tego miejsca, ale widok schroniska Trzy Korony- miejsca naszego noclegu. Szybko więc skierowaliśmy się na polską stronę i już przed godziną 15 każdy znalazł się w swoim pokoju.
    Po godzinnym odpoczynku wszyscy wzięliśmy udział w prelekcji i pokazie pt. „Śladami górskiej mody”. Z uwagą i zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika. Kapelusze, gorsety, surduty, chusty i korale wzbudzały zachwyt jak niejeden pieniński widok. Wartościowe ze względu na swoją historię, kunszt wykonania, ale przede wszystkim ponad stuletni wiek. Ostatnim punktem soboty była uroczysta wigilijna obiadokolacja. Krótkie życzenia, łamanie opłatkiem i już zajadaliśmy symboliczny barszcz.
Niedzielny poranek przywitał nas słońcem i wspaniałą panoramą górską na czele z Tatrami. Po śniadaniu i wykwaterowaniu nastąpił przejazd do kościoła w Sromowcach Niżnych na msze św. Miło było usłyszeć ciepłe słowa powitania od księdza, który wyraźnie ucieszył się z naszego uczestnictwa w nabożeństwie. Przejście górskie z Przełęczy Osice na Przełęcz Szopka zajęło nam niecałe 2 godziny. Ławeczki zapełniły się tryskającymi śmiechem i energią dziećmi. Widać, że trasa nie sprawiła im żadnego problemu, bo przecież wypracowana kondycja przynosi lekkość chodzenia, a tym samym zadowolenie.
     W Krościenku zameldowaliśmy się około 14 i autobusem ruszyliśmy w drogę powrotną. I tak zakończyliśmy wycieczki dla najmłodszych w 2017 roku.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Spotkanie autorskie z p. Danutą Sułkowską i p. Barbarą Paluchową.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Danutą Sułkowską, autorką książki o starosądeckim klasztorze, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łabowej. Spotkanie poprzedził cykl spotkań pt. „Święta Kinga i jej cuda” w bibliotece gminnej uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów, mający na celu uzupełnienie wiedzy o Sądecczyźnie i legendach z nią związanych. Uczniowie zwiedzili również wystawę pt. „Św. Kinga Pani Ziemi Sądeckiej”.

Uczniowie klas młodszych (0 do IV) naszej szkoły  uczestniczyli natomiast w spotkaniu autorskim z p. Barbarą Paluchowa, autorką książki „Za co Babcia kocha Kraków”, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łabowej. Spotkanie poprzedził również cykl spotkań pt. „Wiano św. Kingi” w bibliotece gminnej uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, mający na celu uzupełnienie wiedzy o Sądecczyźnie i legendach z nią związanych. Uczniowie obejrzeli również wystawę pt. „Św. Kinga Pani Ziemi Sądeckiej”.

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łabowej, ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych  przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej dla  dzieci sześcioletnich oraz młodszych w tym do oddziału dziesięciogodzinnego

Prowadzone są również zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej tj. dzieci   z rocznika 2011.

Rekrutacja będzie prowadzona od 14 marca do 23  marca 2018 r.  w sekretariacie szkoły, w godzinach od 700 do 1500

Strona 2 z 25