Back to Top

Pożegnanie absolwentów 2016

     23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie absolwentów klas szóstych Szkoły Podstawowej i trzecich Publicznego Gimnazjum. Uczniowie, rodzice, wychowawcy, grono pedagogiczne, zaproszeni goście wzięli udział we Mszy świętej, którą koncelebrował ks. proboszcz Andrzej Fik oraz ks. katecheta Piotr Kiełbasa. Następnie wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnów szkolnych, poczet sztandarowy SP, który tworzyli uczniowie klas szóstych, uroczyście przekazał Sztandar Szkoły  swoim młodszym kolegom. Mowę pożegnalną w imieniu wszystkich absolwentów wygłosili: ze szkoły podstawowej -Angelika Wójtowicz, a z gimnazjum - Jakub Klimczak. Dalszą część apelu poprowadzili: pan Mariusz Ropczyński i pan Piotr Mółka. Zapoznali wszystkich zebranych z najważniejszymi osiągnięciami absolwentów. Następnie pan dyrektor Ryszard Poradowski wręczył wyróżnienia i nagrody wyróżniającym się uczniom. 

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów 2016

IX Festiwal Nauki w PWSZ

     10 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w IX Festiwalu Nauki organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Podstawowym celem festiwalu jest pokazanie, jak ciekawa i różnorodna może być nauka. Tegoroczny program obfitował w szereg oryginalnych pokazów i doświadczeń naukowych oraz ciekawych gier i zabaw dydaktycznych, a także warsztatów artystycznych i rozgrywek sportowych.

Czytaj więcej: IX Festiwal Nauki w PWSZ

Wycieczka po Ziemi Świętokrzyskiej

        1 czerwca uczniowie klasy IIa, IIb, IIIa pod opieką wychowawców p. Doroty Rolki, p. Grażyny Mołodec i p. Bożeny Świgut pojechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki był Pacanów-miasteczko Koziołka Matołka. Następnie dotarliśmy do Nowej Słupi i rozpoczęliśmy wędrówkę po Świętokrzyskim Parku Narodowym. Na początku Drogą Królewską wyruszyliśmy na Łysą Górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Po drodze wędrowaliśmy malowniczymi szlakami Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Weszliśmy też na gołoborze skąd z tarasu widokowego można zobaczyć piękną panoramę Ziemi Świętokrzyskiej. Po zwiedzeniu klasztoru Misjonarzy Oblatów i zejściu z Łysej Góry zwiedzaliśmy Centrum Kulturowo-Archeologiczne Rekonstrukcji Osady z II-IV w.n.e. Znajdują się tam rekonstrukcje chat wiejskich. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę i wytwory rzemieślników. Następnym punktem wycieczki była Osada Średniowieczna i wizyta w domach rzemieślników spod Świętego Krzyża.

Czytaj więcej: Wycieczka po Ziemi Świętokrzyskiej

Bieg wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II

23 maja 2016r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w biegu wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II. Organizatorem biegu był p.Leszek Baran. Uczniowie biegli w dwóch kategoriach: chłopcy  i dziewczyny. Wyniki były następujące:

Kategoria Dziewczyny:                      Kategoria Chłopcy:

1. Gaborek Gabriela                     1. Zieliński Paweł

2. Mirek Karolina                         2. Czoch Przemek

3. Weronika Izworska                 3. Podwika Norbert

 

Gratulujemy!:)

 

Konkursy Języka Angielskiego

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

W szkolnym etapie kuratoryjnego konkursu wzięło udział czworo szóstoklasistów: Tomasz Szatny, Anna Kubisz, Gabriela Filarowicz i Karol Peregrym. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Tomek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego OLIMPUS

Do udziału w olimpiadzie przygotowywało się czternaścioro uczniów z klas IV-VI. Dużym sukcesem było zdobycie przez Julię Zaprzelską tytułu LAUREATA za uzyskanie wyniku 214 pkt. i zajęcie 13 miejsca. Gratulujemy!

Szkolny Konkurs Recytatorski 2016

Dnia 7 czerwca odbył się konkurs recytatorski pod nazwą "A to wiosna właśnie...". W konkursie brało udział 9 dziewcząt z klas IV-VI.  Jury, w skład którego weszli: pani Katarzyna Kwaśny, pan Mariusz Ropczyński, pani Agata Tobiasz oraz pani Agata Pulka wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Zaprzelska z klasy IVa, drugie miejsce ex aequo Aleksandra Sus  z klasy IVb i Angelika Wójtowicz, natomiast trzecie przypadło w udziale Gabrieli Filarowicz z klasy VIa. Ponadto w ramach konkursu wprowadzono nową kategorię - samodzielne napisanie wiersza. Prace oddało sześcioro uczniów, którzy zostali nagrodzeni dyplomami.

Wyniki konkursu plastycznego "Pies i kot -nasi czworonożni przyjaciele"

Wyniki konkursu plastycznego „Pies i kot-nasi czworonożni przyjaciele” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łabowej.

W kategorii I: klasy 0-I

I równorzędne miejsca:  Czajka Lena kl. Ib, Zaczek Anna kl. Ia

II miejsce -Sekuła Szymon kl.01

Wyróżnienia otrzymali: Koza Urszula kl.03, Kucia Magdalena kl.01, Niemaszyk Kinga kl. 03, Pasiut Zuzanna kl.01, Rogóż Gabriela kl.02, Sarata Natalia kl.02, Studzińska Julia kl.02, Złocka Agnieszka kl.01.

W kategorii II: klasy II-III

I równorzędne miejsca:  Rolka Zofia kl. IIIa, Polański Jan kl. IIIb

II równorzędne miejsca: Nieć Bartosz kl. IIIb, Kołacz Olgierd kl. IIIa, Zaczek Filip kl. IIIa

III miejsce: Szyszka Klaudia kl. IIIb

Wyróżnienie otrzymał : Leletko Stanisław kl. IIIa

Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastycznego "Pies i kot -nasi czworonożni przyjaciele"

Wycieczka do Rabkolandu

31 maja uczniowie klas pierwszych pod opieką pań: Agaty Łukasik, Anny Pawlikowskiej-Raczek, Marty Borek oraz Agaty Pulki wybrali się na wycieczkę do Rabkolandu- parku rozrywki. Na miejscu czekały na nich liczne atrakcje i zabawy. Dzieci skorzystały z licznych karuzeli, urządzeń dających moc wrażeń.  Na terenie parku mogli zobaczyć również liczne miejsca- pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci. Przerwą w korzystaniu z atrakcji był udział w warsztatach magii, podczas których dzieci mogły zapoznać się z  ciekawymi zagadnieniami z historii magii. Wybrani uczniowie mieli okazję wystąpić na scenie.Na koniec pamiątkowe zdjęcie i w świetnych nastrojach powrót do Łabowej...

Czytaj więcej: Wycieczka do Rabkolandu

Szkolny Turniej Sportowy 2016

     Dnia 25 maja odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy.  Organizatorem był pan Jerzy Chronowski - dyrektor GOK w Łabowej oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Monika Piątek i p. Leszek Baran. W sportowej rywalizacji wzięły udział wszystkie klasy. Odbyły się następujące konkurencje:

-przeciąganie liny,

-podbijanie piłki,

-rzuty do tarczy,

-sztafeta

-nawlekanie na skakankę

Każda konkurencja była punktowana. W klasach I-III zwyciężyła klasa IIIa, a w IV-VI klasa VIb. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni. Serdecznie gratulujemy!

Strona 10 z 28